جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تاکید معاون رسانه ملی بر ارتقای تولید محتوا در فضای مجازی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تاکید معاون رسانه ملی بر ارتقای تولید محتوا در فضای مجازی

تاکید معاون رسانه ملی بر ارتقای تولید محتوا در فضای مجازی


 معاون امور استان های سازمان صداوسیما امروز  در نشست کمیسیون فضایتاکید معاون رسانه ملی بر ارتقای تولید محتوا در فضای مجازی مجازی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صداوسیما در بجنورد گفت:  در فضای مجازی شاهد فرایند جدیدی هستیم که تعاملی بودن، حضور اجتماعی، استقلال، خصوصی و شخصی بودن از ویژگی های آن است.
علی دارابی افزود: این ابر رسانه، امروز با رسانه های پرقدرت رقابت می کند و قابل حذف نیست و البته فرصت ها و تهدیدهایی برای جامعه امروز دارد.  
وی سرعت انتشار اخبار، سهولت دسترسی، کاربران جوان و فعال به عنوان سرمایه کم نظیر برای تولید دانش و تعامل با مخاطب را از فرصت های آن عنوان کرد و گفت: فضای مجازی، امکان مخاطب شناسی، نمایش جذابیت های نوین و سیاستگذاری برای تولید محتوا را ایجاد کرده است.
معاون رئیس رسانه ملی در خصوص تهدیدهای فضای مجازی نیز گفت: تغییر الگوی سبک زندگی و تغییر هویت و متزلزل کردن بنیان خانواده از جمله این تهدیدهاست به طوری که 300شبکه فارسی زبان، امروز علیه ایمان، باورها و اعتقادات مردم ما فعالیت می کنند.
دارابی افزود: براساس نظرسنجی های اخیر، 70درصد مردم ایران عضو فضای مجازی هستند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت توجه به فضای مجازی گفت: فضای مجازی به اندازه خود انقلاب اهمیت دارد و ما باید در این فضا، نیروهایی علاقه مند و متخصص و آگاه به سیاست های سازمان تربیت کنیم.
معاون رئیس رسانه ملی، همچنین بر الگوسازی و تولید محتوای فضای مجازی برای برنامه های رادیویی و تلویزیونی، ارتقای سواد رسانه ای و برندسازی در این فضا  تاکید کرد و با اشاره به سرعت لحظه ای پیشرفت در این فضا گفت: فرصت آزمون و خطا نداریم و باید معاونان این فضا باید برای تولید محتوا تلاش بیشتری کنند.
حمیدرضا زندی رئیس کمیسیون فضای مجازی و مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استان ها نیز در این نشست گفت: فضای مجازی یک فرصت بالقوه است که می تواند به عنوان یک رسانه مکمل و نوآور  در خدمت بیشتر مردم قرار گیرد.
در این نشست از 21 برگزیده حوزه فضای مجازی این جشنواره، قدردانی شد.
بجنورد از 25 تا 27 مردادماه، میزبان بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صداوسیمای استان هاست.