Skip to Content

راه اندازی پالایشگاه بنزین یورو 4 شیروان معطل استعلامات زیست محیطی

راه اندازی پالایشگاه بنزین یورو 4 شیروان معطل استعلامات زیست محیطی

راه اندازی پالایشگاه بنزین یورو 4 شیروان معطل استعلامات زیست محیطی

 

فرماندار شهرستان شیروان گفت: راه اندازی پالایشگاه بنزین یورور 4 این شهرستان در گرو پاسخ به استعلامات محیط زیست است.

براتعلی صفایی اظهارکرد: راه اندازی پالایشگاه بنزین یورو4 در شهرستان شیروان از سه سال گذشته با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه شهرک صنعتی شیروان کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: اما با گذشت این سه سال بنا بر آنچه که سرمایه‌گذار آن اظهار می‌کند هنوز استعلام‌های زیست محیطی این پروژه از محیط زیست به طور کامل دریافت نشده است.

صفایی با بیان اینکه طبق گفته سرمایه‌گذاراین پروژه، از راه اندازی این پالایشگاه عقب‌نشینی نمی‌کنیم، افزود: راه‌اندازی این پروژه در شیروان به عنوان دومین شهر بزرگ خراسان‌شمالی متوقف نشده و در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر گفته سرمایه‌گذار به محض تائید نهایی استعلامات محیط زیست، سال آینده کار شروع خواهد شد.

صفایی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در این شهرستان بالا است، یادآورشد: با راه اندازی این پروژه برای حدود 180 نفر به طور مستقیم و برای یک هزار نفر نیز غیرمستقیم اشتغال زایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، مهرماه سال جاری عبدالرضا عزیزی، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی عدم راه‌اندازی پالایشگاه بنزین یورو 4 را فدای سیاسی کاری مسئولان برشمرد و گفت راه‌اندازی این طرح دوباره پیگیری خواهد شد.

ایجاد پالایشگاه بنزین یورو 4 در مجموع نیازمند 2000 میلیارد ریال هزینه بود که در آن زمان بانک رفاه کارگران از ایجاد این پالایشگاه حمایت کرده و در مرحله اول 1200 میلیارد ریال برای تامین اعتبار ساخت این پروژه مصوب کرده بود.

منبع : ایسنا