سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

ابراهیم رییسی با مردم خراسان شمالی چه گفت - نمایش محتوی خبر

 

 

ابراهیم رییسی با مردم خراسان شمالی چه گفت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی؛ سید ابراهیم رئیسی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با مردم خراسان شمالی از طریق شبکه اترک، این استان را ترکیبی از مردمان ترک، ترکمن و کرمانج خواند و گفت : خراسان شمالی زمینه های بسیار عالی برای توسعه یافتگی دارد از جمله در بخش کشاورزی می تواند به عنوان قطب کشاورزی تبدیل شود و با صنایع فعالی مثل پتروشیمی و آلومینا می تواند توسعه یابد و شرایطش متفاوت شود .
وی با اشاره به مساله آب در استان خراسان شمالی گفت: ما بحث کمبود آب نداریم بلکه بحث مدیریت آب داریم و اگر آب درست مدیریت شود، نشان می دهد گام های درستی برداشته ایم .
آقای رئیسی به زمینه ارتباطات استان با کشور ترکمنستان هم اشاره کرد و افزود: با توسعه ارتباط با این کشور، زمینه اقتصادی تجاری با آسیای میانه باید تقویت و خراسان شمالی به یکی از دروازه های ارتباط صادراتی کشور تبدیل شود .
وی با اشاره به ضرورت اجرای زیرساخت ارتباطات هوایی و ریلی در این استان گفت : استان خراسان شمالی جدید التاسیس است و باید در بخش های کشاورزی ، صنعت و خدمات جا برای پیشرفت بسیاری دارد و هم برای ترکمنستان ره ترانزیت
رئیسی گفت: نسبت به کشاورزی رسیدگی جدی می خواهد و باید کشاورزان شیوه علمی را پیش بگیرند .
سید ابراهیم رئیسی همچنین با اشاره به کشت گیاهان دارویی در استان گفت: میزان درآمد گیاهان دارویی همانند درآمد ما از نفت می تواند درآمد و آورده بسیار خوبی داشته باشد و باید این بخش تقویت یابد .
وی تعطیلی و نیمه تعطیل بودن شهرک های صنعتی را از موضوعات قابل حل در دولت خود خواند و به مساله بیکاری جوانان و دغدغه خانواده ها در کشور اشاره کرد و افزود: ما معتقدیم مشکل مسکن و اشتغال جوانان کاملا حل است و مساله ازدواج جوانان هم در گرو حل مساله اشتغال و مسکن و رفع ۴۰ درصد ظرفیت معطل تولیدی کشور خواهد بود که حل خواهد شد .
وی در ادامه اقتصاد فضای مجازی را هم در رفع مشکل اشتغال بسیار مهم خواند و اگر اقتصاد در این بخش حل شود به دنبالش اشتغال زیادی ایجاد می شود .
وی اقتصاد جنگل در استان خراسان شمالی را برای فضای گردشگری قابل توجه بیان کرد .
وی زمین را بالاترین بخش هزینه مسکن بیان کرد و افزود: در شهرهای (بجنورد فاروج شیروان و راز و جرگلان ) استان زمین به اندازه کافی هست و اگر دولت زمینهای اطراف شهرها را آزاد کند و در اختیار مردم بگذارد و تسهیلات خوبی بدهد وضع مسکن سازی را به مراتب بهتر کند .
اگر سالانه یک میلیون شغل و مسکن ساخته نشود خیلی عقب ماندگی داریم و قابل جبران نیست در هر سال هم  ۷۰۰ هزار مسکن عقبیم .
وی خطاب به جوانان و دخترها و پسرهای جوان گفت: تلاش کنید و با امید به آینده و حضورتان در صحنه، حضور فعال در انتخابات داشته باشید .
آقای رئیسی همچنین گفت: این بحران بی اعتمادی مردم نسبت به دولت باید از بین برود و به سرمایه اجتماعی تبدیل شود.