Skip to Content

اختتامیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما

 رئیس رسانه ملی در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما در بجنورد، به تبیین ابعاد جنگ نابرابر رسانه ای دشمن برای اثرگذاری بر افکارعمومی و ناامید کردن مردم و آشوب طلبی در کشور پرداخت و گفت: دشمن برای دستیابی به هدف خود، قصد داشت ابتدا مرجعیت رسانه ملی را مخدوش کند و سپس در جنگ روانی، بر ما غلبه کند ولی خود شکست خورد.
دکتر علی عسگری افزود: نقش رسانه ملی در حفظ اندیشه مقاومت بی بدیل است.
وی بر تولید آثار فاخر با هدف حفظ فرهنگ و هویت غنی کشور تاکید کرد و گفت: عفاف و حجاب، یکی از ابعاد اصیل هویت کشور ماست که باید حفظ شود. 
رئیس سازمان صداو سیما، حفظ بیطرفی را مهم ترین راهبرد رسانه ملی در انتخابات عنوان کرد و گفت: مجلس با کیفیت، ثمره انتخابات باشکوه اسفندماه است.
 
معاون امور استان های صدا و سیما هم با تبریک عید غدیر و گرامیداشت یاد امام و شهدا گفت: از مردم و مسئولان مهمان نواز جشنواره و میزبان اصلی، آقای شجاعی استاندار محترم و دیگر مسئولان تشکر می کنم که با همدلی، مقدمات این میزبانی را فراهم ساختند همچنین از داوران و مسئولان کمیسیون ها و به ویژه رئیس محترم سازمان صداوسیما که مشوق اصلی این جشنواره بودند.
 
آقای دارابی از استان کرمانشاه برای میزبانی دومین جشنواره پویانمایی قدردانی کرد.
 
وی سه اولویت پیش روی سازمان را نهضت مستندسازی، برنامه ریزی برای بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی رهبر انقلاب و توجه به رونق تولید عنوان کرد.
 
آقای دارابی گفت: امسال بیش از 40 چهره برتر و دارنده رتبه های برتر جشنواره ها به دستور رئیس سازمان تبدیل وضعیت می شوند.
 
معاون رئیس سازمان صداوسیما گفت: امسال بیش از 100 نفر از داوران، صاحبنظران و کارشناسان، 9479 اثر را بررسی کردند و ما امانتدار آرای آنان بودیم.
 
دارابی گفت: دو هزار مستند در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، برای برنامه ای سه ساله تدوین کردیم که امسال، سال اول آن است و نهضت مستندسازی، اولویت ماست.
 
وی از ابلاغ آیین نامه پژوهش خبر داد و گفت: تولید بدون پژوهش در هر حوزه سازمان، ممنوع اعلام شده است.
معاون رئیس سازمان صداوسیما گفت: آموزش، روح حاکم بر کارهای ما در سازمان است.
 
معاون رئیس سازمان صداوسیما بر برنامه ریزی برای اجرای تولیدات مشترک استان ها تاکید کرد و گفت: به عنوان نمونه، استان های گیلان و مازندران در حوزه منابع طبیعی و استان های خراسان رضوی، قم و فارس در برنامه های رادیو زیارت، با هم مشارکت می کنند.
 
دارابی گفت: اینها مقدمه ای برای برگزاری خوب جشنواره بیست و سوم است که یکی از ویژگی های آن، گنجانده شدن بخش بین الملل است و امیدواریم تولیدات مشترک با رادیو و تلویزیون های استان ها و حتی کشورهای دیگر مد نظر قرار گیرد.
 
وی با اشاره به بیانیه هیئت داوران جشنواره بیست و دوم گفت: در حوزه کارهای نمایشی، تعداد آثار باکیفیت و جذاب آن قدر بود که رقابت تنگاتنگ و دشوار شد و این، گویای ارتقای آثار نمایشی است.
 
معاون رئیس سازمان صداوسیما گفت: تولیدات امسال بر ویژگی ها و موضوعات بومی و استفاده از جوانان متمرکز بود.
 
محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی هم در این مراسم از همراهی مردم و مسئولان برای برگزاری شایسته این جشنواره قدردانی کرد و در ادامه با اشاره به قدرت رسانه ها در جهان امروز گفت: عظمت شهید حججی ها، امروز نه تنها توسط رسانه های خودی بلکه با هزینه های میلیارد دلاری رسانه ها بیگانه به جهان مخابره می شود و چهره یک مومن بااراده در تضاد با یک تکفیری سنگدل به نمایش در می آید.
بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما با شعار «شبکه‌های استانی، توسعه پایدار ؛رونق تولید، » برای سه روز، از جمعه آغاز شد.
 
قدردانی از خانواده معظم شهدا و شماری از هنرمندان، شعرا، بازیگران و فرهیختگان استان و کشور، از دیگر برنامه های آیین اختتامیه بود.
 
در پایان این مراسم پس از اهدای الواح تقدیر، هدهدها و جوایز به نفرات و مراکز استانی برتر، پرچم بیست و سومین دوره جسنواره به مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل تقدیم شد.