Skip to Content

آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در خراسان‌شمالی برگزار می شود

آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در خراسان‌شمالی برگزار می شود

آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در خراسان‌شمالی برگزار می شود

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسانشمالی از برگزاری آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان،حجت‌الاسلام رئوف سیدنژاد اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور آزمون کتبی و شفاهی پنجمین مرحله طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

 وی افزود: آزمون شفاهی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از 16 تا 27 بهمن ماه سال جاری و آزمون کتبی آن همزمان با سراسر کشور  28 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

رئوف سیدنژاد با اشاره به ثبت نام پنج هزار و 100 قرآن آموز در سامانه جامع اوقاف برای حضور در آزمون کتبی این دوره از طرح، گفت: حافظان دانشگاه ها و آموزش و پرورش هم برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند که قطعا این تعداد تا روز آزمون افزایش می‌یابد.

 وی بیان کرد: آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در خراسان‌شمالی در هفت مکان اصلی و 17 مکان فرعی شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه، جاجرم، فاروج و مانه و سملقان برگزار می‌شود.

به گفته وی آزمون حفظ قرآن در رشته‌های حفظ جزء 30، جزء 30 و جزء یک، جزء 30 و جزء یک و جزء 2، 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل و حفظ موضوعی است.

 لازم به ذکر است طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سال 91 و در راستای اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب آغاز شده که بر اساس این برنامه باید 10 میلیون حافظ قرآن در سراسر کشور تربیت شود.

منبع : ایسنا