سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

از زرد به قرمز؛ افزایش شمار مبتلایان کرونایی در خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

از زرد به قرمز؛ افزایش شمار مبتلایان کرونایی در خراسان شمالی

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز خراسان شمالی، استاندار خراسان شمالی امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه فرمانداران و مدیران، مسوول نظارت بر اجرای کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف به ویژه مدارس در شهرستان‌ها و ادارات هستند، اظهار داشت: در صورت بروز شرایط وخیم تر، با هرگونه سهل انگاری برخورد قاطع خواهد شد.

آقای شجاعی، بازگشایی اماکن تفریحی و ورزشی را منوط به کسب مجوز از ستاد استانی کرونا اعلام کرد و گفت: هیچ دستگاهی اجازه بازگشایی خودسرانه نخواهد داشت.

خراسان شمالی در آستانه موج چهارم کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم از افزایش ۵۰ درصدی شمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی در استان خبر داد و گفت: در صورتی که روند کم توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه یابد، شاهد روز‌های بدتری خواهیم بود.

دکتر هاشمی، بازگشایی مدارس و تالار‌ها و عادی نگاری دورهمی‌های خانوادگی را از مهترین علل افزایش ابتلا به ویروس کرونا دانست و گفت: در آستانه موج چهارم کرونا هستیم بنابراین باید شرایط را جدی بگیریم:

محدودیت ها اعمال در صورت افزایش مبتلایان
دکتر ایلدر آبادی رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین هم با ابراز نگرانی از افزایش بستریهای کرونایی گفت: در صورت ادامه افزایش مبتلایان محدودیت ها اعمال خواهد شد:
 

ظرفیت بیمارستان اسفراین تکمیل شد

دکتر عادل رییس بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین هم با بیان اینکه بیماران بد حال کرونایی در این شهرستان رو به افزایش هستند، گفت: تعداد کرونایی‌ها در روزهای اخیر ۲ برابر شده است.

دکتر عادل علت افزایش بیماران را، خود درمانی و دیر مراجعه کردن به پزشک عنوان کرد و گفت: عاجزانه از مردم می‌خواهم کرونا را عادی قلمداد نکنند، روند رو به رشد بیماری روز‌های خوبی را نوید نمی‌دهد: