سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

استفاده از واکسن آمریکایی کرونا را جایز نمی‌دانیم - نمایش محتوی خبر

 

 

استفاده از واکسن آمریکایی کرونا را جایز نمی‌دانیم

علمای اهل سنت خراسان شمالی:

استفاده از واکسن آمریکایی کرونا را جایز نمی‌دانیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ علما و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی در این بیانیه ضمن حمایت و استفاده از واکسن آمریکایی کرونا را جایز نمی‌دانیماطاعت از سخنان اخیر ولایت فقیه در سالروز قیام ۱۹ دی در این بیانیه افزودند: باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم، اهل سنت نقش مهمی را در همبستگی و اطاعت از، ولی امر مسلمین جهان به اثبات رسانده اند و امروز با بینش و آگاهی که بین علمای اهل سنت و تشیع حکمفرما است، هرگز به دشمنان اجازه رسیدن به اهداف شومشان را نخواهیم داد.

در بیانیه علمای اهل سنت استان با تاکید براینکه هیچ اعتمادی به واکسن آمریکایی و انگلیسی نیست، آمده است: همانگونه که پدر عزیزمان فرمودند، دانشمندان و داروسازان کشور خودمان توانسته اند به گام‌های موفقیت آمیزی در تولید واکسن ایرانی کرونا برسند و ما نیز به دشمنان اعلام می‌داریم که تابع رهنمود‌های رهبری بوده و استفاده از واکسن آمریکایی و انگلیسی راجایز نمی‌دانیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: جبهه غرب باید به این حرکت خباثت‌آمیز یعنی تحریم ملّت ایران، خاتمه بدهند و آن را فورا متوقف کنند. این وظیفه‌ی آن‌ها است که باید همه‌ی تحریم‌ها را بردارند.


همچنین در بخش دیگری از این بیانیه با تاکید بر هوشیاری نسبت به سیاست تفرقه افکنی استکبار آمده است: از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی برای جامعه اهل سنت ایران آزادی دینی و مذهبی است که به هیچ وجه قابل قیاس با قبل آن نیست.