سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

اسفیدان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اسفیدان

مستند  اسفیدان با موضوع جاذبه های طبیعی این روستای زیبا  کلید خورد .

مستند اسفیدان عنوان برنامه ای تلویزیونی از روستای گردشگری  اسفیدان است که  از ابتدای مهرماه سال جاری کلید خورد.

در این مستند  که تا پایان مهر ماه مراحل تصویر برداری آن انجان شده   و تا پایان  سال جاری تولید آن ادامه دارد ، دو کوهنورد روایتگر جاذبه های طبیعی  این روستا خواهند بود.

مستند اسفیدان در یک قسمت 30 دقیقه ای در صداوسیمای مرکز خراسان شمالی تولید خواهد شد و علی رحیمی  تهیه کنندگی آن را  با موضوع جاذبه های طبیعی این روستای زیبای خراسان شمالی تولید می کند .

مستند اسفیدان به جاذبه های طبیعی این روستا از جمله به کارگیری سنگ در خانه سازی و نحوه به کارگیری و شیوه خانه سازی در آن ، شکل پله کانی  کوچه ها که با کندن کوه ایجاد شده ، وجود درختان کهنسال گردو که حدود 20 کیلومتر از دره را پوشانده  را به تصویر می کشد .

از دیگر ویژگی های این مستند می توان به  پرداختن  به دو غار زیبا و کم نظیر به نام های ییجت و خزینه  اشاره کردکه درگذشته های نه خیلی دور محل ذخیره آب مصرفی روستائیان برای فصول کم آب سال و پناهگاهی برای مردم روستا بوده و امروزه داستان آن برای هر شنونده  و دیدن آثار ذخیره آب درآن برای هر بیننده‎ای می‎تواند جالب باشد.

اسفیدان مردمانی بسیار مهربان ، مهمان نواز و سخت کوش دارد که شغل اصلیشان کشاورزی و باغداری است.

این طرح با عنوان جاذبه های طبیعی خراسان شمالی در معاونت امور استانها مورد تصویب قرار گفته است و پس از تولید در شبکه های مستند ،شما و شبکه اترک پخش خواهد شد .

عوامل این مستند شامل تهیه کننده : علی رحیمی ،کارگردان و تدوینگر ،مهران رحمانی ،تصویر بردار :علی گریوانی ،صدابردار :جواد درتومی ،دستیار فنی :نوید آقایی ،بازیگران :حامد محمدزاده و حسین بهمنیار ،نویسنده :بهرام کمیجانی ،پژوهش :مهندس آل طه و سمیه نوریان ،  نریتور:علی اکبر رضوانی می باشند .

{gallery}sfidan{/gallery}