سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

اطلاعیه ی هیأت نظارت برانتخابات ریاست جمهوری - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اطلاعیه ی هیأت نظارت برانتخابات ریاست جمهوری

اطلاعیه ی هیأت نظارت برانتخابات ریاست جمهوری


 

 

 

در این اطلاعیه با تشکر از حضور پرشور امت حزب ا... خراسان شمالی برای شرکت درصحنه های مختلف از جمله حماسه ی انتخابات و با تشکر از افرادی که به منظور خدمت به مردم و اعتلای کشور و فراهم کردن زمینه ی حضور گسترده تر مردم آمادگی خود را برای داوطلبی ریاست جمهوری را اعلام نموده اند ،  نکته هایی را به اطلاع می رساند:

1-      با توجه به اینکه براساس ماده   66قانون انتخابات ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری به طور رسمی از تاریخ اعلام اسامی آنان بوسیله وزارت کشور آغاز وتا 24 ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می یابد، لذا هرگونه فعالیت تبلیغاتی با عنوان داوطلبی انتخابات ریاست جمهوری قبل و یا بعد از آن خلاف مقررات بوده ونیز مخالف فرمایشات صریح مقام معظم رهبری است که این موضوع در بررسی صلاحیت افراد از نظر شورای نگهبان دور نخوا هد بود.

2-      به استناد ماده ی 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میزخطابه ی نماز جمعه و یا هروسیله ی دیگری که جنبه رسمی ودولتی دارد وفعالیت کارمندان درساعات اداری وهمچنین استفاده از وسایل وامکانات مزبورممنوع بوده  که مرتکب  مجرم شناخته می شود.

هیأت نظارت برانتخابات از همه ی شهروندان خواست در صورت هرگونه تخلف ، مراتب را به اطلاع هیأت نظارت شهرستان واستان برسانند.