Skip to Content

افتتاح نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان‌شمالی

افتتاح نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان‌شمالی

افتتاح نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان‌شمالی

نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی خراسان‌شمالی و سی و پنجمین نمایشگاه کشوری این رویداد فرهنگی هنری در محل نگارخانه شهرستان بجنورد افتتاح شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت: این نمایشگاه با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نگارخانه نگارستان شهرستان بجنورد برگزار شد.

حسین ثابت قدم وحید اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف جلوگیری از فراموشی و تغییر ماهیت پوشش ایرانی اسلامی در بین جوانان و عدم استفاده از پوشش‌های غربی و تعمیق‌بخشی این باور در بین مردم و پاسخگویی به نیاز عموم جامعه و حمایت از تولیدات داخلی، ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و تلاش درجهت تولیدی کردن در کنار آموزش برپا خواهد شد.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌هایی با گفتمان‌ عفاف و حجاب با بهره‌گیری از اساتید برجسته را از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه  بیان کرد.

نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی استان از ١٠  تا ١٤ مرداد ماه جاری  هر روز  صبح‌ها از ساعت ٩ تا ١٣ و عصرها ١٧ تا ٢٠ در نگارخانه نگارستان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرسستان بجنورد دایر و بازدید برای علاقمندان آزاد می‌باشد.

منبع : ایسنا