افزایش 11 درصدی پوشش دیجیتالی شبکه اترک

شناسه : 74238748

ظرفیت دریافت شبکه اترک در خراسان شمالی 11 درصد افزایش یافت .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ مهندس هزار جریبی معاون فنی  صدا و سیمای خراسان شمالی در این باره گفت : با توجه به قرار گرفتن شبکه اترک در فرستنده های دیجیتال تلویزیونی ایستگاه های سربداران و زوباران خراسان رضوی از این پس حدود 11 درصد دیگر از جمعیت استان خراسان شمالی شبکه اترک را دریافت می کنند . .

وی افزود : از این پس مناطق بام و صفی آباد و روستاهای جنوب شهر اسفراین و بخش مرکزی این شهرستان به انضمام شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی با راه اندازی ایستگاه های یاد شده تحت پوشش شبکه دیجیتال استانی اترک قرار گرفتند .

معاون فنی صدا وسیمای خراسان شمالی با یاد آوری اینکه پیش از این تنها 71 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه استانی اترک در خراسان شمالی بودند اضافه کرد : از این پس و با راه اندازی شبکه اترک در  ایستگاههای سربداران و زوباران خراسان رضوی جمعیت تحت پوشش شبکه استانی اترک به 82 درصد افزایش یافته است .

گفتنی است در حال حاضر بیش از 82 درصد جمعیت خراسان شمالی تحت پوشش 21 شبکه تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی دیجیتال هستند .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
چرا برای شهرستان های خراسان شمالی شبکه خراسان... سجاد سدیدی ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ ۱۲:۵۰
بسیار عالی احتراما" به استحضار عالی می رساند :... روح اله کوهی ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ ۰۸:۱۴
با سلام و خداقوت.بنده به نمایندگی از اهالی محترم... پایگاه اطلاع سانی روستای گِسک ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ ۱۴:۱۸
سلام ضمن تشکر از حوصله و وقتی که میگذارید می... روح اله ۱۳۹۵/۱۱/۴ ۰۹:۲۳
با سلام روستای کلات یکسال هست که فرستنده تلویزیونی... ابراهیم ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۰:۴۷

ابراهیم
با سلام روستای کلات یکسال هست که فرستنده تلویزیونی دارد ولی پخش زنده فوتبال رو پخش نمیکنه جوانان خیلی نسبت به این مسأله معترضند خواهشمند است پیگیریهای لازم توسط مسولین انجام بشه تا جوانا هم بتونن ازفوتبال لذت ببرند ممنون لطفا پیگیری شود
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۰:۴۷
روح اله
سلام ضمن تشکر از حوصله و وقتی که میگذارید می خواستم بدونم با توجه به مکاتباتی که با فرمانداری و بخشداری شهرستان شده و آنها هم با سازمان صدا و سیما مکاتبه کرده اند و پیگیریهایی که آقای دکتر قوامی کرده اند ( به قول خودش ) آیا روستای محمودی بالاخره دیجیتال نصب خواهد شد یا خیر. ممنونم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۱/۴ ۰۹:۲۳
پایگاه اطلاع سانی روستای گِسک
با سلام و خداقوت.بنده به نمایندگی از اهالی محترم روستای گِسک(یکی از روستاهای شهرستان اسفراین شهرصفی آباد)از توجه شما کارکنان صدا و سیما به این منطقه تشکر میکنم.
از پوشش شبکه استانی در این منطقه واقعا ممنونم.به امید موفقیت های روزافزون.
اهالی روستای گِسک از برنامه های شما راضی هستند و خواستار توجه بیشتر به این روستای محروم را دارند.ممنون میشم این پیام را به گوش مسولین عزیز برسانید.
باسپاس.
مجتبی ابراهیمی مدیر پایگاه اطلاع رسانی روستای گِسک
gesk.ir
rostaye-gesk.blogfa.com
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ ۱۴:۱۸
روح اله کوهی
بسیار عالی
احتراما" به استحضار عالی می رساند : روستای محمودی از توابع بخش مرکزی شهرستان اسفراین ، استان خراسان شمالی می باشد بیش از 1000 نفر جمعیت ساکن در روستا دارد و در منطقه ای توریستی و گردشگر پذیر واقع شده است ، یکی از نیازها و خواسته های اساسی فرهنگی مردم روستاهای دور افتاده بحث راه اندازی و تقویت پوشش فرستنده های دیجیتال است.
برخی از روستائیان با ابراز گلایه از مسئولان شهرستان می گویند: مسوولان اجرایی شهرستان و نماینده مجلس بارها برای رفع این مشکل وعده دادند اما تاکنون در عمل کاری انجام نداده اند.
متاسفانه دریافت تصاویر شبکه های داخلی در روستای محمودی به سختی امکان پذیر است
برای دریافت تصاویر شبکه های داخلی در روستای محمودی از آنتن هایی با ارتفاع حداقل 10 متر در این روستا استفاده می شد که با نصب سیستم آنالوگ این مشکل برطرف شد ولی با این حال برنامه‌های تلویزون در این روستا با ضعیفترین کیفیت دریافت می‌شود.
مردم روستای محمودی مردمانی مذهبی و با ایمان هستند که همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده و هستند اما به علت نبود پوشش فرستنده های دیجیتال نمی توانند از شبکه های تلویزیونی استفاده کنند به همین دلیل بسیاری از خانواده ها در این روستا به استفاده ماهواره ( بلای خانمان سوز )روی آورده اند.
مردم این روستا از این وضعیت راضی نیستند و توجه ویژه مسئولین می تواند باعث رفع این مشکل شود.
به هر حال با توجه به گسترش روزافزون شبکه های ماهواره ای و هجوم فرهنگ مادی دشمن از طریق این شبکه ها حتی به دورترین نقاط روستایی لزوم توجه به زیرساخت فرستنده های دیجیتالی بسیار ضروری به نظر می رسد.
دشمن می خواهد به وسیله جنگ نرم فرهنگ دینی، اعتقادات، افکار و باورهای اصیل اسلامی جوانان ما را تغییر دهد به همین دلیل به وسیله ماهواره کانون گرم خانواده ها را نشانه رفته است و این موضوع مسئولیت نهادهای فرهنگی شهرستان را دوچندان می کند.
انتظار می رود با توجه به هجمه های فرهنگی دشمن و اهمیت بالای مقابله با آن ضمن بهره گیری از ظرفیت های اجرایی در این مورد اقدام فرمائیدو تا جایی که امکان دارد، دستور فرمائید این روستا را به توانایی دریافت شبکه های دیجیتال مجهز کنند.
با تشکر روح اله کوهی
عضو شورای اسلامی روستای محمودی
در صورت پیگیری تشکر می کنم پاسخ به نحوی برایم ارسال شود تا به اطلاع مردم شریف برسانم

باسلام

طی پیگیری انجام شده تامین اعتبار باید از طریق فرمانداری محترم شهرستان اسفراین انجام گیرد در صورت تامین اعتبار ظرف 24 ساعت مشکل مردم این روستا برطرف خواهد شد ضمنا در صورت پیگیری بیشتر می توانید به معاونت فنی صدا و سیمای خراسان شمالی مراجعه فرمایید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ ۰۸:۱۴
سجاد سدیدی
چرا برای شهرستان های خراسان شمالی شبکه خراسان رضوی(شبکه پایتخت معنوی ایران)را پوشش نمی دهید در صورتی که در ایستگاه سربداران سبزوار شبکه خراسان شمالی و خراسان رضوی را پوشش می دهند مسولان پیگیری جدی در این موضوع داشته باشند.
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ ۱۲:۵۰