سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری انتخابات پرشور - نمایش محتوی خبر

 

 

آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری انتخابات پرشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی؛رییس کل دادگستری خراسان شمالی در نشست جرایم انتخاباتی استان، که با هدف تصویب راهبرد‌ها و تبیین ویژگی‌های برگزاری انتخاباتی سالم تشکیل شد به نقش موثر مردم و همچنین دستگاه‌های مرتبط برای ایجاد فضای مناسب برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های نظارتی ، شبانه روزی فعالیت‌های تبلیغی نامزد‌ها و هوادارانشان را رصد می‌کنند.

 حجت الاسلام جعفری افزود: هرگونه فعالیت انتخاباتی باید در چارچوب قانون و بدون تخریب رقبا باشد.
وی ابلاغ مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا را از راهبرد‌هایی دانست که می‌تواند علاوه بر برگزاری انتخابات در فضایی امن، سبب مشارکت حداکثری شود.
وی همچنین از تشکیل نشست توجیهی با هدف تبیین قوانین انتخاباتی و مصوبات ابلاغی ستاد انتخابات خبر داد و افزود: به زودی این نشست با حضور افراد تایید صلاحیت شده تشکیل می‌شود.
رییس ستاد انتخابات استان هم در این نشست گفت: فرایند برگزاری انتخابات با توجه به تقویم ابلاغی ستاد انتخابات کشور آغاز شده و همه بخش‌ها آماده‌ی برگزاری انتخابات هستند.
احمد برادران با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری و تاکید مقام معظم رهبری برای حضوری پرشور در انتخابات ۲۸ خرداد، از تشکیل گروه‌های سفیران مشارکت خبر داد.
رییس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه بررسی تایید صلاحیت کاندیدا‌های شورا‌های روستا در مرحله هیات‌های نظارت بخش هاست گفت: به اعتراضات افراد تایید صلاحیت نشده رسیدگی می‌شود.
افزایش ۱۰ درصدی تعداد شعب اخذ رای برای جلوگیری از تجمع مردم پای صندوق‌ها از دیگر موضوعاتی بود که رییس ستاد انتخابات استان به آن اشاره کرد.