رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری بيست و دومين جشنواره توليدات مراکز صداوسیما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری بيست و دومين جشنواره توليدات مراکز صداوسیما

Loading the player...به گزارش خبرگزاری صداوسیما خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت:  برای محک زدن توان کمیته های برگزار کننده و رفع نقایص احتمالی، یک ماه زودتر از موعد به استقبال برگزاری بيست و دومين جشنواره توليدات مراکز استان ها می رویم.

آقاي محمدعلی شجاعي استاندار خراسان شمالي امروز در سومین نشست ستاد استانی برگزاری بيست و دومين جشنواره توليدات مراکز استان های صداوسیما در بجنورد گفت: با تشکیل کمیته داوطلبان علاوه بر هفت کمیته این ستاد، از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان به صورت ویژه برای اجرای جشنواره استفاده می کنیم.

وی بر برنامه ریزی برای اقامت مناسب هزار و 200 میهمان این جشنواره ملی اشاره کرد و افزود: توجه کمیته ها به اسکان میهمانان داخلی و خارجی در حوزه های فرهنگی، هنری و سیاسی ضرورت دارد.

استاندار، جشنواره توليدات مراکز استان ها را فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت های گردشگری، مفاخر، استعدادها و ظرفیت های فراوان استان توصیف کرد وگفت: با طراحی و نشر لوگوی ویژه این جشنواره، شور و شوق و مشارکت هم استانی ها برای جشنواره بیست و دوم، مضاعف خواهد شد.

شجاعی بر تهیه فوری فهرست میهمانان خارجی جشنواره از کشورهای اسلامی و یا دارای اشتراکات فرهنگی برای مشخص شدن وظایف کمیته ها،  تدارکات ویژه در فرودگاه بجنورد و تمهیدات سفر  برای معرفی ظرفیت های گردشگری  و روستاهای مرزی استان تاکید کرد.

 مدیرکل صداوسیمای شبکه اترک هم برگزاری جشنواره تولیدات مراکز را فرصتی مطلوب برای ظهور و بروز استعدادهای هنری و فرهنگی استان دانست و گفت: هفت کمیته خدمات، فنی، تزئینات محیطی شهری، فرهنگی هنری، امنیت، اطلاع رسانی و مالی با نقش آفرینی 70 سازمان و نهاد، خود را برای برگزاری جشنواره در 29 تا 31 مردادماه آماده می کنند.

حمید قربانی جم ابراز امیدواری کرد در آستانه برگزاری این جشنواره، پوشش دیجیتال شبکه اترک صدردرصدی و به مردم خوب استان هدیه شود.

وی گفت: از ظرفیت هنرمندان زبده و باتجربه استان برای اجرای برنامه های فرهنگی جانبی جشنواره و پخش از شبکه اترک استفاده خواهیم کرد.

تعبیه میدانی در شهر بجنورد با عنوان هدهد برای ماندگاری یاد جشنواره تولیدات مراکز، نصب بنر و تبلیغات محیطی در فرودگاه مشهد به عنوان محل ورود بخشی از میهمانان جشنواره، نشست با اقشار مردم برای آگاهی بیشتر جشنواره و ساخت و نصب المان جشنواره در شهر بجنورد از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای این جشنواره است.