Skip to Content

آمادگی شبکه استانی خراسان شمالی برای انعکاس کنگره بزرگ اربعین

نشست کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین در نشست کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین استان در سالن اجتماعات شبکه اترک اعلام شد: تاکنون هفت هزار و 400هم استانی برای شرکت در اجتماع بزرگ پیاده روی اربعین ثبت نام  کردند و براساس پیش بینی، تا اواخر هفته به 12هزار نفر خواهد رسید.

در این نشست عنوان شد که شش موکب اعزامی استان با استقرار در کربلا و مرز مهران، از قبل اربعین تا پنج روز پس از اربعین به زائران خدمت رسانی خواهند کرد.

موکب اصحاب خراسانی با ظرفیت خدمت رسانی به سه هزار و 500زائر، ساعت ده صبح فردا از بجنورد اعزام خواهد شد.

مشارکت برخی دستگاه ها در تامین اقلامی نظیر آب معدنی و  آرد، حفظ حرمت میزبانان و پرهیز از اسراف و آلوده کردن فضای عراق، رایگان عنوان نکردن خدمات ارائه شده عراق و همچنین توصیف مردم عراق به عنوان میزبان اصلی زائران و طرح نائب الشهید برای حضور هر یک از زائران اربعین به نیابت از یک شهید خراسان شمالی، از دیگر موضوعات مطرح شده بود.

حمید قربانی جم، مدیرکل صداوسیمای استان هم در حاشیه این نشست، تدارکات این کمیته و رسانه استانی را برای پوشش رسانه ای پیاده روی بزرگ اربعین در نجف و کربلا و مرز مهران تشریح کرد و پویش اربعین در فضای مجازی را فرصتی برای اشتراک گذاری جلوه های تصویری این کنگره بزرگ عنوان کرد.