سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

آموزش حضوری مدارس از مهرماه - نمایش محتوی خبر

 

 

آموزش حضوری مدارس از مهرماه

آموزش حضوری مدارس از مهرماه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش پرورش در بدو ورود به استان خراسان  شمالی  گفت: مدارس، مهرماه بازگشایی می‌شود‌.

 

رضوان حکیم زاده افزود: تلاش می‌کنیم با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس در سال تحصیلی جدید به روش حضوری باشد اما اگر این امکان مقدور نبود سناریوهای مختلفی برای آموزش وجود دارد.

 

وی افزود: ثبت نام پایه های تحصیلی به صورت مجازی در حال انجام است و خانواده ها  برای ثبت نام، ملزم به حضور در مدارس نیستند و تنها دانش آموزان پایه اول به دلیل شرکت در برنامه سنجش، نیاز به حضور در مدارس دارند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربیات خوب وزارتخانه در شرایط کرونایی یکی دو سال گذشته گفت:  با این حال نحوه حضور دانش آموزان چه به صورت فیزیکی و چه به صورت مجازی، تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونااست.

 

حکیم زاده گفت: در سال تحصیلی جاری ( ۱۴۰۰-۱۳۹۹) نگرانی خانواده ها از ابتلای فرزندانشان به ویروس کرونا باعث شد ۲۱۰ هزار دانش آموز ابتدایی از تحصیل بازبمانند. در حالی که سال قبل آن، حدود ۱۴۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی به دلیل ترس از ابتلا، ثبت نام نکردند.

 

وی  از خانواده ها به خصوص خانواده دانش آموزان کلاس اولی خواست برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس اقدام کنند تا دچار افت تحصیلی نسبت به همسالان خود نشوند.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش پرورش گفت: در شرایط شیوع کرونا و آموزش در فضای مجازی، نگران دانش آموزانی هستیم که نه تنها موفق به استفاده موثر تحصیلی از فضای مجازی نشدند که از حمایت خانواده ها نیز بهره مند نبودند.

 

حکیم زاده افزود: همه دانش آموزان کلاس اول که در درس های ریاضی و فارسی و دانش آموزان پایه دوم که در فارسی، ریاضی و علوم در کارنامه پایان تحصیلی نمره قابل قبول و نیازمند تلاش گرفتند، باید از آموزش های کوتاه مدت بهره مند شوند.

 

وی افزود: با هماهنگی که دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در استان های صورت گرفت، این دانش آموزان  قبل از سال تحصیلی جدید زیر پوشش آموزش قرار دهند تا مهارت های پایه سواد را کسب کنند.

 

خانم حکیم زاده برای برگزاری چند طرح آموزشی از جمله طرح ملی سنجش حرکتی دانش آموزان ابتدایی، صبح امروز به استان خراسان شمالی سفر کرد و فردا هم در استان حضور خواهد داشت.