Skip to Content

ایران در محدوده ی پنجره ی طلایی جمعیت قرار دارد

ایران در محدوده ی پنجره ی طلایی جمعیت قرار دارد

ایران در محدوده ی پنجره ی طلایی جمعیت قرار دارد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: سالمندان سرمایه و گنجینه های ارزشمند کشور هستند و از کرامت و احترام بالایی برخوردارند.

محمد رحیم نوروزیان در جلسه ستاد ساماندهی سالمندان استان اظهار کرد: احترام به سالمندان از وظایف شرعی و اخلاقی است چرا که آنان سالیان سال در جامعه خدمت کرده و همه ما مدیون و مرهون زحمات و خدمات آنها هستیم.

 نوروزیان افزود: بر اساس آموزه های دینی، احادیث و روایات احترام به سالمندان حائز اهمیت است و این در حالی است که این موضوع در کشورهای غربی قابل درک نیست.

 وی با بیان این مطلب که ما مدعی حل تمام مشکلات قشر سالمند نیستیم، ادامه داد: در خصوص موضوع سالمندان شعاری برخورد نشود بلکه استفاده از امکانات و توانمندی های موجود اقدامات لازم در راستای حفظ کرامت آنان برداشته شود، آنان عمدتا محتاج کمک مادی ما نیستند توقع انجام وظیفه نسبت به احترام و استفاده از تجربه خود را دارند.

 نوروزیان بیان کرد: خوشبختانه تا 30 سال آینده ایران در محدوده ی پنجره ی طلایی جمعیت  قرار دارد و این موضوع مرهون تلاش ها و تبلیغات به موقع و درست مسولان نظام در دوران بعد از انقلاب و ازدیاد نسل در دهه 60 است.

 وی تاکید کرد: وجود جمعیت جوان در کشور فرصت مناسب برای مسولان است و بنابراین موضوع افزایش جمعیت باید جدی گرفته شود و برخی تفکرات و اقدامات غلط در این مورد باید اصلاح شود، امروزه کشور چین با آن جمعیت سیاست تک فرزندی را کنار گذاشته و تشویق به افزایش جمعیت کرده است.

 معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی افزود: اگر تحولات سیاسی دنیا و شرایط کنونی کشور به درستی تحلیل و بررسی گردد آنگاه به این  نتیجه می رسیم که کاهش جمعیت جامعه را با مشکلات و مسائل گوناگون مواجهه خواهد کرد و متقابلا ازدیاد نسل یک مبنای عقلی و منطقی و علمی خواهد داشت.

 وی بیان کرد: اگر شان و منزلت و کرامت لازم را برای سالمندانمان قائل نشویم چگونه توقع و تشویق ازدیاد جمعیت را داشته باشیم؟

نوروزیان ادامه داد: همه دستگاه ها لازم است ظرفیت ها و امکاناتی که می تواند در خدمت سالمندان قرار گیرد به دبیرخانه این ستاد اعلام و همکاری لازم را به عمل آورند.

 در ادامه جلسه شهردار بجنورد گفت: با حضور استاندار خراسان شمالی در کمیسیون ماده 5 تاسیس خانه سالمندان در ضلع شمالی شهربازی بجنورد مصوب گردید.

منبع : ایسنا