سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

ایوان هنر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ایوان هنر

Loading the player...

واژهٔ هنر در زبان سانسکریت، ترکیبی از دو کلمه سو به معنی نیک و نر یا نره به معنای زن و مرد است. در زبان اوستایی حروف "سین"به"ها" تبدیل شده و واژه هونر ایجاد گشته است که در زبان پهلوی یا فارسی میانه به شکل امروزی (هنر) درآمده است که به معنای انسان کامل و فرزانه است. ] بریتانیکا هنر را به عنوان« استفاده توانایی و تخیل در خلق آثار زیبا، محیطی و یا تجاربی که می توان با دیگران تقسیم شود» تعریف می کند.در ادبیات ایران در دورهٔ اسلامی این معنا دوباره دگرگون شد، و هنر به معنای کمال، فضیلت، هوشیاری، فضل، تقوی، دانش و کیاست و... به کار رفت، که دارای بار معنایی عام بود:

  • به دشمن نمایم هنر هرچه هست/ز مردی و پیروزی و زور دست
  • چون غرض آمد هنر پوشیده شد/صد حجاب از دل به سوی دیده شد

برنامه ایوان هنر  به کارگردانی رضا خدادای  ، در 29 برنامه 20 دقیقه ای تولید شده است.و جمعه ساعت  18:10از سیمای شبکه اترک پخش می شود .هدف از این برنامه پرداختن به هنرمندان برتر استان و ترویج هنر فاخر دینی است.  در مجموع به اتفاقات هنری استان از جمله همایش ها ، تولیدات کتاب ، جشنواره ها و غیره ... پرداخته می گردد.

این برنامه به کارگردانی رضا خدادادی و گزارشگری سیدمهدی کشمیری ، صدابرداری مطهره پاکزاد بختیاری و همچنین در آیتم معرفی کتاب جواد اسکندری به عنوان مجری و زهرا محمدی مجری خبر می باشند.

دستیار تهیه این مجموعه اکرم صدیقی کلاته .