سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

آیین حلیم پزان - نمایش محتوای فضای مجازی

 

 

آیین حلیم پزان

آیین حلیم‌پزان خراسان شمالی نیز در فهرست میراث ناملموس ملی نیز قرار گرفته است.

آیینی که از نخستین شب ماه محرم در همه شهرستاهای این استان اجرا می شود و هر شب پس از عزاداری هایی که انجام می شود، خوراک حلیم طبخ شده در اختیار همه مردم قرار می گیرد.

حلیم ماه محرم از گندم و گوشت تهیه می شود و کارشناس میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این اداره کل می‌گوید: پختن حلیم ویژه محرم با آداب و ترتیب خاصی و با مشارکت همه مردم همراه است.

رضا حسین‌پناه می افزاید: پخت حلیم محرم در خراسان شمالی به ۲۵۰ سال قبل بازمی‌گردد و از دوره صفویه که محرم و صفر و آیین‌های شیعه جدی گرفته شد آغاز و در دوره قاجاریه تثبیت شد.

وی می‌گوید: بسته به مجلسی که برگزار می شود هر شب یک یا چند گوسفند نذری برای پخت حلیم ذبح می شود که باید با مراسم و دعاهای خاص برگزار شود و سپس فردی مومن و معتمد، دست خود را در داخل گندم آماده شده برای این خوراک کرده و دعا می خواند و همه مراحل انجام کار پخت حلیم با صلوات و یاد امام حسین(ع) همراه است.

وی می گوید: طبخ حلیم طولانی است و مرحله ای خاص به نام چومبه زنی دارد که انجام آن تا چندین ساعت طول می کشد و سخت نیز هست و به قدرت بازوی زیادی نیاز دارد، اما جوانان و عزاداران به عشق امام حسین(ع) و مهمانان سفره، او برای مشارکت در پخت این غذا صف می‌ایستند.

وی با بیان اینکه آیین‌هایی مانند شبیه‌خوانی، تعزیه‌خوانی و پرده‌خوانی نیز در این استان عمومیت دارد، می‌گوید: برپایی این آیین ها در روز عاشورا به اوج خود می رسد و هر یک از اقوام کرد و ترک این استان مراسم تعزیه خوانی خاص خود را دارند.