سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

بازار بهار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بازار بهار

Loading the player...

 

بازار قلب تپنده هر شهر است، از این رو وقتی انسان شهرنشین شد، اماکن مسکونی حول مراکز داد و ستد بنشا شدند. بازار علاوه بر این که در نگاه اول محلی اقتصادی برای خرید و فروش هر نوع کالا به حساب می آید، می تواند مرکز عرضه محصولات فرهنگی نیز باشد. به بازارهای بومی و محلی هر شهری از ایران که سر بزنید، شیفته رنگ، ذوق و سلیقه و اعجاز سر پنجه های هنرمندانه مردان و زنان این مرز و بوم می شوید که تنها با اتکا به اندوخته های معنوی و ذوق ایرانی نه تنها امرار معاش می کنند، بلکه گوشه ای از هویت و میراث اصیل اجدادی شان را به نمایش می گذارند.

از نگاه دیگر چنین بازارهایی فرصت مناسبی برای اشتغال زایی ایجاد می کند، فرصتی طلایی که اغلب جوانان به دنبال آن هستند. متأسفانه نتوانسته ایم از پتانسیل بالای این قبیل بازار ها استفاده کرده ، علاوه بر عرضه هویت ایرانی به چرخه اقتصادی مناطق مختلف کشور کمک کنیم و به ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان هر شهر بپردازیم.

در تحقق این امر مهم ضرورت کار کارشناسی منسجم و برنامه ریزی دقیق کاملاً احساس می شود.
زنان گردانندگان اصلی اغلب بازارهای محلی در سراسر کشور هستند. این قشر سختکوش و هنرمند در یک روز خاص هفته گرد هم می آیند تا هم گوشه ای از هنر خود را به نمایش گذاشته و هم در جایگاه سرپرست خانوار امرار معاش کنند.

از این رو صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اقدام به تهیه و تولید برنامه ای به نام بازار بهار با هدف معرفی و شناساندن بازارهای محلی استان و محصولات فصل بهار  ارائه شده در این بازارها نموده است. این برنامه به مدت 60 دقیقه از شبکه اترک به روی انتن رفت.

عوامل برنامه :

تهیه کننده : سعید آقایی

دستیار تهیه : رضا اسماعیلی

تصویر برداران : رضا اسکندری ، ایمان بدری ، محمد اسپگی

گارگردان : سجاد اسدی

تدوین : سجاد اسدی ، ایمان بدری

گزارشگران : سرکار خانم محمدی