سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

بازدید ۶۳ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

بازدید ۶۳ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی، حبیب یزدان‌پناه دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان شمالی اظهار داشت: با فرارسیدن نوروز ۱۵ هزار و ۶۳۳ نفر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، ۴۲ هزار و ۶۹۱ نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۴ هزار و ۷۹۴ نفر از جاذبه‌های دست‌ساز استان بازدید کردند.

 

یزدان پناه بر ضرورت همراهی و کمک بیشتر مردم برای مدیریت ایمن و مسئولانه سفر در روز‌های باقیمانده تعطیلات تأکید کرد و افزود: با توجه به این‌که کرونا ادامه پیدا کرد و کسب‌و‌کار‌های مرتبط با گردشگری و خدمات سفر از این موضوع ضرر‌های زیادی دیدند، در قالب مصوبات ستاد ملی کرونا گشایش مقطعی و محدود برای فعالان حوزه گردشگری به‌وجود آمد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: بااین‌حال، تأکید و رویکرد ما در ستاد اجرایی خدمات سفر، نظارت و پیگیری اجرای درست مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، خودداری از انجام سفر‌های غیرضروری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حین سفر و تا حد ممکن تعویق سفر‌های خود به زمان‌های مناسب‌تر است.

 

خراسان شمالی با بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۴ منطقه نمونه ملی و استانی و هشت روستای هدف گردشگری، مقصدی بکر برای طبیعت دوستان و علاقه‌مندان به فرهنگ و آیین‌های اقوام مختلف است.