سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

برنامه های ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شبکه اترک - نمایش محتوی خبر

 

 

برنامه های ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شبکه اترک

برنامه های ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شبکه اترک

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی ، صدای اترک با برنامه «در سوگ یاس » شنوندگان و دوستداران اهل بیت (ع) را همراهی می کند. در این برنامه تلاش می شود تا سبک زندگی حضرت زهرا (س) و فرایند الگوپذیری مردم از شخصیت بانوی دو عالم تبیین و ابعاد سیاسی و اجتماعی زندگی حضرت فاطمه (س)  بررسی شود. «در سوگ یاس» با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی های شخصیتی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س) وقایع دوران حیات ایشان را مورد بررسی قرار داده و به نقش ایشان در خصوص آماده کردن افکار مسلمانان برای امامت حضرت علی (ع) و دفاع از اسلام ناب محمدی می پردازد.

 مداحی وگفتگو با ذاکران اهل بیت(ع) ، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش از هیات مذهبی، برگی از زندگی (معرفی شهید گمنام)، معرفی کتاب در مورد حضرت زهرا(س) ، شعر شاعران درباره حضرت فاطمه(س) ، حدیث خوبان ،کلام بزرگان، مصاحبه ، موسیقی، تلفن و پیامک های مردمی و...از بخش‏های گوناکون برنامه است.

تهیه کنندگی «در سوگ یاس» بر عهده سمیرا شرافتی نژاد است که با گویندگی اعظم صادقی  یکشنبه28دی مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ساعت 9:30 به مدت 90 دقیقه ازصدای اترک به صورت زنده روی امواج می‏رود.

همچنین سیمای اترک با برنامه «اشک سرخ» مهمان مخاطبان وعزاداران خاندان عصمت وطهارت (ع)              می باشد. «اشک سرخ» با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی های شخصیتی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س) وقایع دوران حیات ایشان را مورد بررسی قرار داده و به نقش پر رنگ ایشان  در خصوص آماده کردن افکار مسلمانان برای امامت حضرت علی (ع)و همراهی وکمک به امام خویش می پردازد.

 مداحی و گفتگو با ذاکران اهل بیت(ع) ، موسیقی تصویر ، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش از هیات مذهبی تفسیر سوره کوثر ، تلفن و پیامک های مردمی و ... از بخش‏های مختلف برنامه است.

تهیه کنندگی«اشک سرخ» بر عهده حامد ظریفیان است که شنبه 27 دی مصادف با شب شهادت حضرت صدیقه کبری(س) ویکشنبه28 دی از ساعت 21 به مدت یک ساعت به صورت زنده از سیمای اترک روی آنتن می‏رود.