برپایی اولین جشنواره فرهنگی هنری جوانان خراسان‌شمالی

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی از برپایی اولین جشنواره فرهنگی هنری جوانان با محوریت کانون های فرهنگی و تربیتی در استان خبرداد.

سیدی زاده اظهار کرد: با توجه به وجود اقوام و اقلیت های متفاوت در استان،این جشنواره با هدف وحدت،خودباوری و احیاء فرهنگ های بومی و محلی رنگین کمانی واحد از حضور فرهنگ ها را در فضایی بانشاط به نمایش می گذارد.

وی ادامه داد: شناسایی و شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان و جوانان،معرفی قابلیت‌های فرهنگی و گردشگری استان ،ایجاد روحیه خودباوری در نسل جوان و افتخار کهن به داشته های فرهنگی از دیگر اهداف برپایی این جشنواره است.

سیدی زاده افزود: برگزاری این جشنواره به نوعی آیین اختتامیه توانمندی و دستاورد های پایگاه های غنی سازی اوقات فراغتدر استان است.

وی خاطر نشان کرد: اولین جشنواره فرهنگی هنری جوانان در منطقه تفریحی و توریستی بش قارداش در مرکز استان و به مدت سه شبانه روز در هفته اول شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

سیدی زاده گفت: بازدید از نمایشگاه و غرفه های هنرهای دستی،تجسمی،آداب و سنن فرهنگ و دست پخت و آشپزی اقوام شهرستان ها و مناطق مختلف استان از بخش های روزانه نمایشگاه است.

وی یادآورشد: در بخش شبانه جشنواره نیز به اجرای جنگ،هنرهای نمایشی و موسیقی در قالب شعر،ضرب المثل با گویش بومی و محلی،مسابقه و طنز پرداخته می شود.

منبع : ایسنا