Skip to Content

برپایی همایش ملی سبک زندگی در خراسان‌شمالی

برپایی همایش ملی سبک زندگی در خراسان‌شمالی

برپایی همایش ملی سبک زندگی در خراسان‌شمالی

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از برپایی همایش ملی سبک زندگی در خراسان‌شمالی خبرداد.

حجت‌الاسلام سیدحسین شاهمرادی در نشست خبری اظهار کرد: آیین اختتامیه همایش ملی سبک زندگی مهرماه سال جاری همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری در این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برپایی همایش‌های استانی سبک زندگی در سراسر کشور، افزود: نتایج این همایش‌ها در آیین اختتامیه در بجنورد بررسی می‌شود.

شاهمرادی ادامه داد: اختتامیه همایش ملی سبک زندگی براساس آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های متناسب با هر استان در حوزه‌های خشونت، طلاق، ضعف فرهنگ رانندگی، اعتیاد و آپارتمان‌نشی برپا خواهد شد.

وی با بیان این‌که هم اکنون آسیب‌های اجتماعی موجود در کشور احصاء شده است، افزود: باید راهکارهای مقابله با این آسیب‌ها شناسایی شود.

شاهمرادی با تاکید بر این‌که باید این همایش به نوعی در حوزه اقدام و عمل دارای خروجی باشد، عنوان کرد: کارهای فرهنگی همواره دیربازده بوده و در درازمدت تاثیرگذار است.

وی با ذکر این‌که در برپایی این همایش هدف انجام کار تبلیغاتی نیست، گفت: باید برپایی این همایش دارای خروجی لازم به منظور تببین و پیاده سازی آن در امور جاری باشد.

شاهمرادی با بیان این که در حوزه سبک زندگی پراکندگی وجود ندارد، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها همانند آموزش و پرورش، وزارت علوم، صدا و سیما از متولیان سبک زندگی در کشور محسوب می‌شوند که باید به فراخور اهداف خود به آن بپردازند.

وی با تأکید بر پرهیز از موازی‌کاری در حوزه سبک زندگی، با ذکر مثالی در این زمینه گفت: با توجه به وجود بیش از یک میلیون دختر مجرد بالای 50 سال در کشور و وجود چشم و هم چشمی و افزایش سن ازدواج دختران و پسران، باید به این موارد پرداخته شود.        

منبع : ایسنا