Skip to Content

برگزاری کنگره 3000 شهید بهترین فرصت برای معرفی استان خواهد بود

برگزاری کنگره 3000 شهید بهترین فرصت برای معرفی استان خواهد بود

برگزاری کنگره 3000 شهید بهترین فرصت برای معرفی استان خواهد بود

استاندار خراسان‌شمالی گفت: برگزاری کنگره 3000 شهید که همزمان با سالگرد سفر مقام معظم رهبری است، بهترین فرصت برای معرفی استان است.

سید علی اکبر پرویزی در شورای سیاستگذاری سه هزار شهید استان اظهار کرد: برگزاری کنگره سه هزار شهید استان کار باارزشی است که باید تمام دستگاه‌های اجرایی در مسیر محول شدن وظایف، این امور را به خوبی انجام دهند.

وی افزود: در برگزاری کنگره سه هزارشهید استان، مهم ترین هدف هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های اجرایی است اما اگر نگاه ما فقط منوط به تامین اعتبارات و سپس انجام امور باشد نمی‌توانیم با این رویکرد کار را به درستی انجام دهیم.

پرویزی خاطرنشان کرد: اعتباراتی در قانون برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یا فرهنگ اقامه نماز در نظر گرفته شده که می‌توانیم از این فرصت قانونی برای برگزاری بهتر این کنگره بهره مند شویم.

وی با تاکید بر اینکه برای برگزاری کنگره سه هزار شهید باید فراتر از مباحث اداری عمل کرد، ادامه داد: داشتن اعتقاد قلبی و باور برای برگزاری بهتر این کنگره می‌تواند کمک کند تا مشکلات  قابل حل شود.

پرویزی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های اجرایی بهره گرفت چرا که اعتبارات استانی محدود است و هیچ مبلغ خاصی برای این کار بزرگ پیش بینی نشده اما دنبال راهکار قانونی برای هزینه‌ها و هماهنگی با دیوان محاسبات هستیم و یا اینکه از مرجع اعتبارات استان بخشی را برای برگزاری کنگره اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد: نباید با نام شهدا هزینه‌های اضافی را به مردم تحمیل کرد، بلکه باید با حداقل هزینه بهترین کار را انجام داد.

پرویزی اظهار کرد: شهرداری‌ها و صداو سیما باید فضاسازی مناسب تبلیغاتی را برای برگزاری این کنگره بزرگ و باارزش انجام دهند تا مردم ملموس تر این فضای معنوی را مشاهده کنند.

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان‌شمالی نیز از شکل گیری 20 کمیته متناسب با فعالیت‌های کنگره خبر داد و گفت: مقدمات لازم برای مشارکت دستگاه‌های دولتی استان در راستای برگزاری کنگره فراهم شده است.

سردار سیدحسن مرتضوی ،به برگزاری 60 درصد یادواره شهدا در استان اشاره کرد و افزود: 50هزار جلد کتاب در راستای اجرای کنگره تولید شده و آماده توزیع است.

وی با بیان اینکه تا زمان برگزاری کنگره 110 کتاب درباره شهدا آماده خواهد شد،اظهار کرد: کنگره به مدت چهار روز از 24 مهرماه سال جاری با کنگره‌های ایثارگران جامعه زنان استان، دانش آموزان و فرهنگیان، دانشجویان، اساتید و طلاب شروع و سرانجام کنگره اصلی با حضور جامعه ایثارگران، خانواده شهدا و مردم در 27مهرماه 95 به پایان خواهد رسید.

منبع : ایسنا