سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

بستری شدن ۶۳ بیمار کرونایی در خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

بستری شدن ۶۳ بیمار کرونایی در خراسان شمالی

بستری شدن ۶۳ بیمار کرونایی در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، طی 24 ساعته گذشته و تا ظهر امروز 27 تیر ماه، متاسفانه 3 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان باختند.

 

دکتر سید احمد هاشمی افزود: با بستری شدن 63 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 290 بیمار دارای علایم بیماری کووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند.

 

 وی افزود: هم اکنون شاهد استقرار موج پنجم کرونا در استان هستیم و در روزهای آتی تعداد موارد بستری افزایش خواهد یافت.

 

دکتر هاشمی افزود: عوامل متعددی به ویژه عادی انگاری و عدم رعایت مسائل بهداشتی و نزدن ماسک در مجامع عمومی و برگزاری و شرکت در دورهمی ها و مراسم عزا و عروسی و رفتن به سفر در این خصوص تاثیرگذار بوده است.

 

وی افزود: میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان ۵۱ درصد است و در برخی از شهرستان ها رعایت آنها و استفاده از ماسک، کم است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هم گفت: در گام پنجم طرح سردار سلیمانی، با توجه به احساس نیاز، مجموعه بسیج و سپاه در موضوع تزریق واکسن مشارکت می کنند.

 

دکتر دلشاد افزود: با افزایش شمار نفرات و گروه های سنی دریافت کننده واکسن، پایگاه دوم تجمیعی واکسیناسیون به کمک سپاه استان در مجتمع ایثار بجنورد فعال شد.


گروه های سنی که برای تزریق واکسن آزاد می شوند، تعیین کننده تعداد پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون و نفرات مشارکت کننده در طرح خواهند بود.