Skip to Content

بهره برداری از سه طرح رادیو تلویزیونی در اسفراین

شناسه : 313248713

بهره برداری از سه طرح رادیو تلویزیونی در اسفراین

بهره برداری از سه طرح رادیو تلویزیونی در اسفراین

سه طرح دیجیتال در شهرستان محروم اسفراین خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ پیش از ظهر امروز با حضور مدیران استانی و شهرستانی سه فرستنده رادیویی تلویزیونی در روستاهای باغشجرد ، کاریزدر ، و حسن آباد به بهره برداری رسید .

دکتر امیرهوشنگ آذردشتی مدیرکل صدا و سیمای استان در مراسم افتتاح این طرحها به عزم جدی استانی برای ارتقاء پوشش سیستم دیجیتال در خراسان شمالی اشاره و ابراز امیدواری کرد : با تلاش روز افزون همکاران شبکه اترک ، پوشش دیجیتال در خراسان شمالی بزودی به مرز 100 درصد نزدیک شود .

وی با بیان اینکه برای بهره برداری از این طرحها در مجموع مبلغ 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان صدا و سیما هزینه شده است افزود : با افتتاح این فرستنده ها بیش از دو هزار و 500 خانوار در هشت روستای بخش بام و صفی اباد تحت پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال قرار گرفتند .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اضافه کرد : با بهره برداری از این پروژه ها ، پوشش شبکه های دیجیتال در شهرستان محروم اسفراین از 89  به 91 درصد و در استان خراسان شمالی به 86 درصد افزایش یافته است .

گفتنی است تاکنون در استان خراسان شمالی 250 فرستنده آنالوگ و دیجیتال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نصب و راه اندازی شده است.