بهره برداری از فرستنده دیجیتال رادیویی و تلویزیونی خسرویه فاروج

همزمان با ایام مبارک ماه رجب ، فرستنده دیجیتال روستای گردشگری خسرویه شهرستان فاروج به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ خدمتگزار فرماندار شهرستان فاروج در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران شبکه اترک افزود : یکی از مطالباتی که مردم منطقه خسرویه آن را به جدیت دنبال کرده و پیگیر بوده اند بهره مندی از فناوری شبکه های دیجیتال بوده است .

وی اضافه کرد : در سال گذشته در مراسم بزرگداشت آقا نجفی قوچانی با هماهنگی که با مدیرکل محترم صدا و سیما صورت گرفت ایشان قول دادند که در سال 94 و همزمان با یادواره شهدای خسرویه و بزرگداشت آقانجفی قوچانی این پروژه افتتاح شود که بحمدا... این آرزوی مردم خسرویه تحقق پیدا کرد .

هزارجریبی معاون فنی صدا و سیمای خراسان شمالی نیز در مراسم بهره برداری از این طرح گفت : با افتتاح این فرستنده پوشش تلویزیونی و رادیویی دیجیتال شهرستان فاروج از 73 درصد به 75 درصد افزایش پیدا کرده است .

وی افزود : با بهره برداری از این فرستنده ، 250 خانوار این روستا از 20 شبکه دیجیتال تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی بهره مند شدند  .

معاون فنی صدا و سیمای خراسان شمالی اضافه کرد : برای بهره برداری از این ایستگاه فرستنده یک میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات سازمان صدا و سیما هزینه شد .

گفتنی است ، در حال حاضر پوشش دیجیتال در استان خراسان شمالی بیش از 82 درصد است .