بهره برداری از پنج طرح رادیو تلویزیونی در شهرستان شیروان

همزمان با اعیاد شعبانیه پنج طرح تلویزیونی در شهرستان شیروان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ این طرح ها شامل فرستنده تلویزیونی دیجیتال روستای گلیان و حصار و ایستگاههای تلویزیونی چهار برنامه ای روستاهای بی بهره،  شکرانلو،  خرسکانلو  و  قلعه زو  بود که برای بهره برداری از این طرحها در مجموع 490 میلیون تومان از محل اعتبارات سازمان صدا و سیما و استانداری خراسان شمالی هزینه شد .

پورعیسی معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان شمالی در مراسم افتتاح از این طرحها به از عزم جدی استانی برای ارتقاء پوشش سیستم دیجیتال در خراسان شمالی اشاره کرد و افزود : ما آرزومند این هستیم که پوشش کامل دیجیتالی برای سراسر استان را داشته باشیم .

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیران و دست اندرکاران شبکه استانی اترک برای ارتقاء پوشش دیجیتال در استان گفت: در راستای برنامه هایی که آقای مهدوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی دارند ، مسئولان استان و فرمانداران شهرستانها نیز این آمادگی دارند که با تامین اعتبارات لازم برای دستیابی به پوشش کامل دیجیتال حمایت و کمک کنند.

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای استان هم گفت : امسال پوشش دیجیتال در خراسان شمالی به مرز 100 درصد نزدیک خواهد شد وضعیت استان ما روز به روز درحال بهتر شدن است و بخشهای بیشتری از گوشه و کنار استانمان تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار می گیرند .

وی ابرازامیدواری کرد با یاری مجموعه استانداری بتوانیم خدماتمان را بیش از پیش به مردم خوب خراسان شمالی ارائه دهیم و تا پایان سال 94 شاهد پوشش 100درصدی سیستم دیجیتال در استان باشیم .

صفایی فرماندار شیروان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاشهای صدا و سیمای استان گفت : هم اکنون سیمای خراسان شمالی در دورترین مناطق این شهرستان نیز دریافت می شود .

وی افزود : برای دریافت شبکه های رادیویی و تلویزیونی در نقاط کوهستانی و کور باید تلاش و حمایت بیشتری برای توسعه این سیستم صورت گیرد چرا که از صدا و سیما بعنوان یک دانشگاه یاد می شود و همه اقشار جامعه از برنامه های خوب رسانه ملی بهره مند می شوند .

وی گفت : از برنامه های خوب شبکه استانی اترک نیز در مناطق مختلف شیروان به خاطر ارائه برنامه های متنوع و ارائه اطلاعات و اخبار و گزارشهایی از روستاها ، استقبال خوبی می شود .

گفتنی است تاکنون حدود 82 درصد جمعیت استان از پوشش تلویزیونی دیجیتال بهره مند هستند.