Skip to Content

به تو از دور سلام در اترک

به تو از دور سلام در اترک

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، «به تو از دور سلام» عنوان برنامه ای است که در روز اربعین از صدای اترک پخش می‏شود. این برنامه با موضوع  چرایی جهانی شدن اربعین حسینی  وبازنمایی واقعیت عاشورا به تبیین فلسفه اربعین و نقش آن در ماندگاری قیام عاشورا با بهری گیری از حضور کارشناسان و صاحب نظران پرداخته و با آیتم های مختلفی مانند‏‏: مداحی ومرثیه ، بحث کارشناسی ،گزارش از اماکن مذهبی ونگاه به زیارت نامه اربعین ، ارتباط زنده  باکربلای معلی ، دل گفته های شعرای آیینی استان، معرفی کتاب و... تلاش می کند فضایی معنوی برای دوستداران اهل بیت(ع) ایجاد کند.

 معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در اربعین ، گزارش از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) از تکایا و حسینیه ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی، ارتباط زنده با اماکن وهیئات مذهبی و... از دیگر بخش های برنامه است.

 تهیه کنندگی « به تو از دور سلام » را مریم طبری بر عهده دارد که روز اربعین ساعت 9 به مدت دوساعت از صدای اترک به طور زنده پخش می‏شود.

«با نوای کاروان» نیز عنوان برنامه‏ای است که در شب و روز اربعین ازسیمای اترک پخش خواهد شد. در این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به اهمیت اربعین در زنده نگهداشت قیام امام حسین (ع) پرداخته می شود. مداحی وگفتگو با شعرا ،آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در اربعین، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش زنده از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) در تکایا و حسینیه ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی و...از بخش های گوناگو ن برنامه می باشد.

تهیه کنندگی با نوای کاروان بر عهده حسین علیزاده است که شب اربعین ساعت 21 به مدت یک ساعت و در روز اربعین ساعت 9 به مدت دو ساعت ازسیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.