سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

تاکید استاندار خراسان شمالی بر تشدید محدودیت های کرونایی - نمایش محتوی خبر

 

 

تاکید استاندار خراسان شمالی بر تشدید محدودیت های کرونایی

تاکید استاندار خراسان شمالی بر تشدید محدودیت های کرونایی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ استاندار خراسان شمالی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا، بر تشدیدکرونا محدودیت های کرونایی تاکید کرد و گفت: ترددها از شهرها و استان های همجوار که وضعیت قرمز دارند با نظارت بیشتر انجام شود.

 

شجاعی افزود: برای عرضه مناسب و بهداشتی دام زنده، نقاطی مشخص شود و توزیع دام، محدود به یک نقطه نباشد. ضمن اینکه سازمان دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی بر رعایت شیوه نامه های ‌های بهداشتی در نقاط عرضه دام زنده نظارت کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم در این نشست با اعلام آغاز تزریق واکسن کرونا برکت در استان گفت: تاکنون هزار و  ۵۰۰ دز از این واکسن وارد استان شده است.

 

دکتر هاشمی با اعلام ورود حدود ۸۶ هزار دز انواع واکسن به استان گفت: ۷۴هزار دز به دانشگاه علوم پزشکی استان و ۱۲ هزار دز نیز به دانشکده علوم پزشکی اسفراین وارد شد.

 

وی گفت: شبانه روز گذشته ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و شمار کل بستری ها به ۲۹۳ نفر افزایش یافت. در این مدت یک هم استانی هم بر اثر کرونا جان خود را از دست داد.

 

تزریق نخستین مرحله از اجرای طرح واکسیناسیون جانبازان و ایثارگران بالای ۲۵ درصد هم با تزریق واکسن کوو برکت امروز آغاز شد.


در این مرحله ۳۰۰ دوز این واکسن در موسسه ایثار بجنورد به ایثارگران و جانبازان بالای ۲۵ درصد تزریق شد.


خراسان شمالی ۲ هزار و ۷۷۵ شهید و هفت هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.