Skip to Content

تشکیل ۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی

تشکیل ۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی

تشکیل ۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی

 

به گزارش خبرنگار عصر اترک، مسلم محمد یاران،دادستان عمومی و انقلاب بجنورد در جمع خبرنگاران استان دستگاه قضایی را مرجع اصلی رسیدگی به تخلفات در حوزه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اعلام کرد.
وی افزود:در این راستا تاکنون تمامی گزارشات تخلفات  انتخاباتی از سوی استانداری،نیروی انتظامی،هیات نظارت شوراها،شورای نگهبان و گزارش مردمی به قوه قضایی استان ارجاع داده شده است.
یاران از ارجاع 12 پرونده تخلف انتخاباتی در حوزه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا به دستگاه قضایی استان خبر داد و گفت: این تخلفات طی چند روز باقی انتخابات نیز در حال افزایش است.
وی افزود: این تخلفات  از سوی دو مدیر استانی،یک فرمانداری و یک بخشداری و.....انجام شده است.
یاران برخی تخلفات در حوزه انتخابات شوراها را جعل عنوان اعلام کرد و افزود: همچنین در بعضی از تربیون های انتخاباتی برخی کاندیداها تبلیغات علیه کاندیداهای دیگر داشته اند.
وی علت کم تخلفات انتخاباتی را در استان ورود دادسرای روحانیت،نظامی و سازمان بازرسی اعلام کرد.
دادستان عمومی و انقلاب بجنورد به تشکیل ستاد پیگیری تخلفات انتخاباتی از سوی دستگاه قضایی استان اشاره کرد و از جمله اقدامات این ستاد توجیه تمام مدیران در استفاده نکردن از امکانات اداری وتبلیغات له و علیه کاندیداها،مراقبت از هواداران از تخریب سایر کاندیداها  و....عنوان کرد.
یاران به تمام هواداران و کاندیداهای انتخاباتی به ویژه کاندیداها هشدار داد در روزهای پایانی انتخابات از راه اندازی کارناوال ها خیابانی خودداری کنند چرا که در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.
دادستان عمومی وانقلاب بجنورد در رابطه با حوزه مدیریت فضای مجازی نیز از تشکیل کمیته مبارزه با جرایم فضای مجازی دربحث انتخابات در استان خبر داد.
وی مهمترین مشکل موجود در فضای مجازی انتخاباتی استان  را باز نشر و فوروارد مطالبی دانست که در سایت های ضد انقلاب و سلطنت طلب وجود دارد.
وی افزود:خوشبختانه با برگزاری جلسات فضای مجازی در استان این تخلفات به حداقل رسیده است.

منبع : عصر اترک