Skip to Content

تغذیه خانواده در کلام معصومین (ع)

شناسه : 325256140
Loading the player...

کتاب تغذیه خانواده در کلام معصومین علیهم‌السلام از فصل‌های «اهمیت پزشکی و سلامتی در اسلام، میوه‌درمانی در کلام معصومان علیهم‌السلام، سبزی‌درمانی در کلام معصومان علیهم‌السلام، حبوبات‌درمانی در کلام معصومان علیهم‌السلام و گوشت‌درمانی در کلام معصومان علیهم‌السلام» تدوین یافته است.

فصل اول این کتاب به «اهمیت پزشکی در اسلام، اهل بیت علیهم‌السلام و دانش پزشکی، آنچه انسان را از پزشک بی‌نیاز می‌کند، عوامل شادابی‌آفرین در زندگی، راه‌های سلامتی، عوامل طول عمر، آنچه موجب پیری زودرس می‌شود، آنچه بدن را فرسوده می‌کند و پرهیز از دارو در صورت امکان» اختصاص داده شده است. 

در فصل دوم مطالبی در رابطه با خواص میوه‌های «انار، انگور، انجیر، سیب، زیتون، گلابی، به، آلو، سنجد و خیار» نگاشته شده است. 

در رابطه با خواص طبی هسته انگور در این کتاب آمده است: «هسته اگور از نظر طب سنتی ایران، سرد و خشک است. دارای تانن و بنابراین، قابض است، اسهال را برطرف می‌کند، ترشح ادرار و اسپرم را کم می‌کند، گرد هسته انگور را برای درمان به مسلولان می‌دهند و هسته انگور برای آن‌هایی که مثانه و کلیه ضعیفی دارند، مضر است. 

نویسنده در فصل سوم «خواص سبزی‌ها، پیاز، کاهو، سیر، کرفس، شنبلیله، شلغم، چغندر، کدو، بادمجان، کاسنی و تره» را مورد بررسی قرار داده است.

نگارنده در این کتاب خواص کدو را اینگونه نوشته است: «کدو از نظر طب سنتی ایران، سرد و تر، یعنی خنک‌کننده و مرطوب‌کننده است و از لحاظ شیمیایی، بدن را قلیایی می‌کند. کدو نیز مانند بادمجان، چون دارای کالری کمی‌ است، بهترین غذا برای کسانی است که می‌خواهند وزن کم‌ کنند. رگ‌های بدن را تمیز و باز می‌کند و برای یرقان، بسیار مفید است. به اشخاصی که تب دارند، کدو می‌دهند تا تبش پایین بیاید. برای اشخاص گرم‌مزاج و صفراوی، غذای خوبی است.»

موضوعات «خواص حبوبات، باقلا، نخود، عدس، لوبیا، برنج و هزار اسپند» در فصل چهارم و موضوعات «خواص گوشت‌ها، مهتر همه خوراکی‌ها، گوشت شتر، ضررهای گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت کبک، گوشت مرغ و گوشت ماهی» در فصل پنجم این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.