Skip to Content

تکمیل زیرساخت ها، لازمه توسعه خراسان شمالی

رئیس دفتر رئیس جمهور در ویژه برنامه خیر مقدم :

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور که همراه با استاندار خراسان شمالی در ویژه برنامه خیرمقدم شبکه اترک حضور یافته بود، از همگرایی و همبستگی مردم و مسئولان و نخبگان استان در مسیر توسعه، ابراز خرسندی کرد و گفت: نگاه فراجناحی استاندار و تعامل مناسب وی با مردم و نماینده ولی فقیه در استان و توجه نخبگان استان به توسعه سیاسی و اجتماعی، ارزشمند است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های ممتاز خراسان شمالی در بخش های کشاورزی، معدن، صنعت و خدمات گفت: خراسان شمالی اقلیم مناسبی دارد و تکمیل زیرساخت های آن، از اولویت هاست.
وی گفت: دولت تسهیل کننده اموری همچون اشتغال است ولی همت و جدیت باید از جانب خود مردم باشد.
واعظی با بیان اینکه برای اشتغال روستایی خراسان شمالی ۵۷۰میلیاردتومان، منظور شده، افزود: ده هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان اعتبار به علاوه رقمی معادل آن اعتبارات ارزی هم برای سرمایه گذاری در استان پیش بینی شده است.
وی نتیجه سیاست های قلدرمآبانه و یکجانبه گرایانه آمریکا را منزوی شدن هر چه بیشتر آنها دانست و گفت: آمریکا در موضوع تعهدات هسته ای ایران در نشست اخیر شورای حکام نتوانست ادعای خود را به کرسی بنشاند. ضمن اینکه ایران هم روز به روز با استقامت، شرایط بهتری در اقتصاد خواهد داشت.
استاندار خراسان شمالی هم با قدردانی از نگاه خاص رئیس جمهور به این استان و تجلیل از همراهی همه اقشار استان، تشکیل ستادهای توسعه در شهرستان ها را راهی برای تحقق سریعتر پیشرفت استان عنوان کرد و از مردم استان هم برای استقبال شایسته از رئیس جمهور و هیات همراه، برای نمایش انسجام ملی و ناکامی دشمنان دعوت کرد.