Skip to Content

جذب جوانان به مساجد، محوری‌ترین هدف ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری

جذب جوانان به مساجد، محوری‌ترین هدف ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری

جذب جوانان به مساجد، محوری‌ترین هدف ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی، جذب و ترغیب جوانان به فعالیت‌های درون مسجدی را محوری ترین هدف ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری اعلام کرد.

هاشم شیرازیان، در سومین جلسه ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان، با بیان اینکه تقویت ارزش‌های دینی و تربیتی به عنوان اولویت و محور فعالیت‌های اوقات فراغت مساجد است، اظهار کرد: برنامه‌های این ایام با هدف تعالی افکار و اندیشه‌های دینی و مذهبی قشر نوجوان و جوان برنامه ریزی شده است.

وی خطاب به نمایندگان دستگاه‌های حاضر در جلسه، حمایت و تقویت فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را  زمینه ساز تعامل بیشتر نوجوانان و جوانان با مسجد خواند و خواستار حمایت بیش از پیش از این فعالیت ها شد.

شیرازیان همچنین با تأکید بر پرهیز از موازی کاری در فعالیت های اوقات فراغت، مهارت آموزی در کنار فعالیت های فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی در پایگاه های اوقات فراغت را از دیگر اولویت های برنامه های سال جاری اعلام کرد.

وی در ادامه با اشاره به طرح پیوند «مسجد، مدرسه، منزل» که برگزار شده بود، گفت: اجرای این طرح که از حدود هشت سال پیش اجرا شده، گام های مثبتی در جهت جذب جوانان به مساجد برداشته است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه در اجرای این طرح برنامه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و آموزشی با محور مسجد، مدرسه و خانواده اجرایی می شود، خواستار حمایت دستگاه های فرهنگی در جهت توسعه این طرح شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این طرح در ٢٢ منطقه خراسان شمالی اجرایی می شود؛ ارتقای سطح علمی دانش آموزان، جذب جوانان به حوزه های علمیه و تعامل بیشتر نسل جوان با فعالیت های مسجدی را از جمله دستاوردهای مهم این طرح اعلام کرد.

منبع : ایسنا