رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

جزئيات برگزاري جشنواره بين المللي فيلم مقاومت در خراسان شمالي اعلام شد. - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جزئيات برگزاري جشنواره بين المللي فيلم مقاومت در خراسان شمالي اعلام شد.

 

 

دبير سيزدهمين جشنواره بين المللي فيلم مقاومت در خراسان شمالي از اکران 53 فيلم بخش مسابقه اين جشنواره در استان خبرداد.

لنگري گفت: فيلم هاي اين جشنواره در بخش هاي مختلف هم چون فيلم سينمايي، فيلم کوتاه، فيلم کوتاه جلوه گاه نور، پويانمايي جلوه گاه نور، مستند جلوه گاه نور و سينمايي مستند، يکم مهر ماه در سراسر نقاط استان به نمايش در خواهد آمد.

وي با اشاره به اين که مراسم افتتاحيه اين جشنواره فردا در 212 نقطه استان ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد، افزود: در مدارس هم زمان با شروع سال تحصيلي، زنگ مقاومت مهر و زنگ فيلم مقاومت نواخته خواهد شد.

وي با بيان اين که در اين جشنواره روزانه 2 سئانس در صبح براي دانش آموزان و 2 سئانس در بعد از ظهر براي عموم فيلم اکران خواهد شد،  گفت : همچنين در طول برگزاري جشنواره، کارگاه هاي تخصصي و نقد و بررسي و تحليل آثار توسط اساتيد استاني و کشوري برگزار مي شود.وي اظهار داشت: فيلم هاي سينمايي«چ»، «تنهاي تنهاي تنها»، «معراجي ها» و «خاک و مرجان» از جمله فيلم هاي راه يافته به بخش مسابقه هستند که طي جشنواره در استان هم به نمايش در مي آيند.

وي اظهار داشت: فيلم «خوب کادر پر مي کند» ساخته سجاد اسدي از خراسان شمالي نيز به بخش مسابقه در قسمت فيلم کوتاه جلوه گاه نور راه يافته است که به نمايش در خواهد آمد.

لنگری اضافه کرد: مراسم اصلي اختتاميه اين جشنواره هشتم مهر ماه در آمفي تئاتر مجتمع فرهنگي، هنري گلشن با حضور مسئولان استاني و کشوري برگزار خواهد شد.

ثابت قدم رئيس مجمع بسيج هنرمندان خراسان شمالي هم در اين نشست گفت: گنجينه دفاع مقدس تمام نشدني است و بايد براي آن برنامه ريزي صورت بگيرد و ظرفيت هاي فراواني داريم که بايد از آن ها استفاده کنيم.

منبع : واحد مرکزی خبر