Skip to Content

جودوکار خراسان‌شمالی صاحب گردن آویز برنز رقابت‌های بین‌المللی جمهوری آذربایجان شد

جودوکار خراسان‌شمالی صاحب گردن آویز برنز رقابت‌های بین‌المللی جمهوری آذربایجان شد

جودوکار خراسان‌شمالی صاحب گردن آویز برنز رقابت‌های بین‌المللی جمهوری آذربایجان شد

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان‌شمالی از درخشش جودوکار نوجوان استان در رقابت‌های بین‌المللی جودو در کشور آذربایجان خبر داد.

کوروش خسرویار گفت: قاسم باغچقی جودوکار نوجوان استان در رقابت‌های باکو به مدال برنز رسید و در سکوی سوم ایستاد.

وی ادامه داد: این رقابت‌ها با حضور بیش از 400 جودوکار از کشورهای گرجستان، اسلوونی، کرواسی، روسیه، مجارستان، ترکمنستان، ایران، قرقیزستان و جمهوری آذربایجان طی دو روز در باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد که در پایان تیم ملی جودو کشورمان توانست یک مدال طلا و دو مدال برنز کسب کند.

خسرویار با اشاره به حضور چهار نماینده استان در ترکیب تیم ملی گفت: سه نماینده دیگر خراسان‌شمالی در این رقابت‌ها با شکست از حریفان از دور مسابقات حذف شدند و قاسم باغچقی نماینده بجنوردی تیم ملی توانست به مدال برنز این رقابتها در وزن 90 کیلو گرم نائل آید.

گفتنی است قاسم باغچقی پس از استراحت در دور اول، مقابل حریفی از آذربایجان قرار گرفت که با ضربه فنی پیروز شد. او در دور سوم نیز جودوکاری از کشور گرجستان را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و به رقابت ماقبل فینال راه یافت که در این مرحله از جودکار میزبان شکست خورد و در دیدار رده بندی نیز با پیروزی مقابل حریف قدرتمند خود از کشور گرجستان توانست صاحب گردن آویز برنز شود.

مجید بریمانلو ، رضا پارسا پور و علی محمد بریمانلو دیگر نمایندگان خراسان‌شمالی بودند که از کسب مدال بازماندند.

در پایان این رقابت‌های دو روزه تیم ملی جودو کشورمان توانست یک مدال طلا و دو مدال برنز کسب کند. مدال طلا کشورمان را علی پرهیزگار در 90+کیلوگرم و دو مدال برنز را مهدی برغمدی در 66کیلوگرم و قاسم باغچقی نماینده شایسته استان خراسان شمالی در وزن 90کیلوگرم بدست آوردند.

منبع : ایسنا