سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

حسینیه اترک با نوای کاروان - نمایش محتوی خبر

 

 

حسینیه اترک با نوای کاروان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، «حسینیه» عنوان برنامه ای است که در دهه اول محرم از صدای اترک پخش می‏شود. این برنامه به تبیین اهداف قیام عاشورا با بهری گیری از حضور کارشناسان و صاحب نظران پرداخته و موضوعاتی مانند : آثار محبت به امام حسین درکاهش جرم و جنایت ، افزایش مشارکتهای اجتماعی ودستگیری از نیازمندان در محرم ، تلاش برای زنده نگه داشتن حماسه حسینی و کمک به ترویج امر به معروف و نهی از منکر، نقش بانوان ، کودکان و نوجوانان در حماسه عاشورا و... مورد توجه قرار داده و با آیتم های مختلفی مانند‏‏: مداحی ومرثیه ، معرفی هیئات مذهبی فعال در شهر و روستا های استان ، معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در محرم ، گزارش از فعالیتهای گروههای مختلف در ایام کرونا  در شهر و روستا ، مصاحبه با فعالان اجتماعی و انعکاس فعالیت جهادی وکمک های مومنانه ، گفتگو با پیرغلامان ، گفتگو با شعرا و نویسندگان مرتبط با محرم ، گفتگو با خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت ، تلفن و پیامک‏های مردمی، ارتباط زنده با اماکن وهیئات مذهبی و... شنوندگانش را همراهی می‏کند.

تهیه کننده : سمانه سفیدگر گویندگان : جواد اسکندری و زهرا محمدی ؛ از اول محرم هر روز ساعت 18 به مدت یک ساعت از صدای اترک به طور زنده پخش می‏شود.

«با نوای کاروان» نیز عنوان برنامه‏ای است که در دهه اول محرم ازسیمای اترک پخش خواهد شد. در این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به نقش قیام امام حسین (ع) در زنده نگهداشت اسلام پرداخته      می شود. مداحی وگفتگوباپیرغلامان ، محرم در جبهه، آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در محرم، فعالیت حسینه در شهر و روستا های استان در روزهای کرونای چگونه است، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش زنده از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) در تکایا و حسینیه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی ، تلفن و پیامک‏های مردمی و...از بخش های گوناگون برنامه می باشد.

تهیه کنندگی با نوای کاروان بر عهده حسین علیزاده است که اول محرم هرشب ساعت 21 به مدت یک ساعت ازسیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.