سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

حضور  گسترده مردم در عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی بیانگر عشق و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع) - نمایش محتوی خبر

 

 

حضور  گسترده مردم در عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی بیانگر عشق و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع)

حضور  گسترده مردم در عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی بیانگر عشق و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع)

حمید قربانی جم در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری برنا در روز عاشورا اظهار کرد :حضور گسترده مردم در عزاداری های حسینی تجلی گاه عشق و ارادت مردم به امام حسین (ع) و یاران با وفایش می باشد.

وی افزود :صدا و سیمای خراسان شمالی نیز تمام تلاش خود را برای به تصویر کشیدن هر چه زیباتر این عشق و ارادت والای مردم به سالار شهیدان انجام می دهد.

مدیر کل شبکه اترک در تشریح برنامه های این شبکه تصریح کرد : در دهه اول محرم برنامه" با نوای کاروان"  از سیمای استان به طور زنده از امامزاده سید عباس بجنورد  و برنامه ی" حسینیه" از رادیو پخش می شد که در سه روز آینده هم ادامه دارد.

قربانی جم خاطر نشان کرد:مراسم محوری تاسوعا و عاشورای حسینی در بجنورد و از جوار امامزاده سید عباس"علیه السلام" به صورت زنده از شبکه اترک و شبکه های ملی پخش می شود‌.

وی افزود: تا این لحظه علاوه بر شبکه اترک شبکه های ۱ ؛ ۲ ؛ ۳ ؛ ۵ ؛ شما ؛ قرآن ؛ خبر عزاداری مردم بجنورد را به صورت زنده پخش کردند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی گفت : علاوه بر پخش عزاداری های مردم استان، کارشناسان مذهبی در برنامه های مختلف رادیو و تلویزیون خراسان شمالی به صورت هر شب جهت تبیین فرهنگ والای عاشورا حضور دارند.

قربانی جم در ادامه گفت:نماز ظهر عاشورا نیز علاوه بر شبکه اترک از شبکه های سراسری پخش می شود.

پوشش گسترده عزاداری های خراسان شمالی همگام با مصوبات ستاد کرونای خراسان شمالی

مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی تاکید کرد: امسال تلاش شد تا در دهه اول محرم ؛  هیئاتی که بنا بر مصوبه ستاد  مقابله با کرونای استان؛  دستورالعمل بهداشتی را رعایت می کنند، ضبط وپخش شود که در حد توان و امکانات این مهم انجام گرفت.

قربانی جم تصریح کرد: صدا و سیمای خراسان شمالی در مناسبت های سال و ازجمله ماه محرم؛ هماهنگ با مسوولان استانی و مصوبات ستاد مقابله با کرونای خراسان شمالی عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه امسال نحوه انعکاس عزاداری های استان بسیار گسترده بود؛ گفت : امسال هم در دهه اول محرم؛ صدا وسیما با همه توان به میدان آمد و به واقع شبکه اترک حسینیه ای شد تا افتخار خادم رسانه ای مردم ولایتمدار استان را نصیب خود نماید.

قربانی جم تاکید کرد: پوشش زنده مراسم عزاداری امسال چه از شبکه اترک و چه شبکه های سراسری گسترده بود.

قربانی جم خاطر نشان کرد:آمادگی پوشش گسترده سایر مراسم محوری استان را مطابق با مصوبه ستاد مقابله با کرونا را داریم.