سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۰

حماسه ای دیگر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حماسه ای دیگر

Loading the player...

حماسه ای دیگر نام ویژه برنامه ای است که از ساعت 9 الی 11 به مدت 2 ساعت از راهپیمایی مردم پرشور استان خراسان شمالی به صورت زنده پخش شد .

تظاهرات ۹ دی ۱۳۸۸ با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به ریاست احمد جنتی، در واکنش به اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در تاسوعا و عاشورای ۱۳۸۸ که توسط گروهی «هتک حرمت» خوانده شد انجام گردید. ابتدا مقرر بود که راهپمایی در روز سه شنبه ۸ دی برگزار شود. به این منظور خبر در پیش بودن این راهپیمایی از آخرین ساعات ۷ دی توسط خبرگزاری‌های ایران مخابره شد؛ ولی این خبر در ساعات ابتدایی روز سه شنبه به فراخوان برای راهپیمایی در روز چهارشنبه تغییر کرد. به این ترتیب راهپیمایی در روز چهارشنبه ۹ دی ۱۳۸۸ در تهران و در استان های دیگر برگزار شد.
سخنرانی در این راهپیمایی را سید احمد علم الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری از شهر مشهد و امام جمعه آن شهر بر عهده داشت. وی طی یک سخنرانی در این مراسم، ولایت فقیه را حاصل قطره قطره خون کسانی دانست که «با سینهٔ خشک جلوی گولهٔ داغ رفتند» و کسانی که به اصل ولایت فقیه توهین می‌کنند را «یک مشت بزغاله و گوساله» نامید. گزارش این راهپیمایی به طور زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

 

سال تولید: 94/10/9

تهیه کننده : رسول فرح بخش

کارگردان : محمدتقی علی آبادی ، مسعود انفرادی

تصویربردار : رضا اسکندری ، علی ظریفیان ، عباس کیانپور ، مرتضی خدادادی ، علی سبحانی

صدابردار : احسان حسن پور ، محمد عارفی مقدم ، احسان علیزاده

تدوین گر : مهسا قاسم زاده