حماسه 9 دی

حماسه 9 دی نام ویژه برنامه ای است که از ساعت 9 الی 11 به مدت 2 ساعت از راهپیمایی مردم پرشور استان خراسان شمالی به صورت زنده پخش شد .

این برنامه شامل گزارش از راهپیمایی و حضور پرشور مردم و موسیقی باکلام و بی کلام ، کارشناس می باشد.

تظاهرات ۹ دی ۱۳۸۸ با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به ریاست احمد جنتی، در واکنش به اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در تاسوعا و عاشورای ۱۳۸۸ که توسط گروهی «هتک حرمت» خوانده شد انجام گردید. ابتدا مقرر بود که راهپمایی در روز سه شنبه ۸ دی برگزار شود. به این منظور خبر در پیش بودن این راهپیمایی از آخرین ساعات ۷ دی توسط خبرگزاری‌های ایران مخابره شد؛ ولی این خبر در ساعات ابتدایی روز سه شنبه به فراخوان برای راهپیمایی در روز چهارشنبه تغییر کرد. به این ترتیب راهپیمایی در روز چهارشنبه ۹ دی ۱۳۸۸ در تهران و در استان های دیگر برگزار شد.
سخنرانی در این راهپیمایی را سید احمد علم الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری از شهر مشهد و امام جمعه آن شهر بر عهده داشت. وی طی یک سخنرانی در این مراسم، ولایت فقیه را حاصل قطره قطره خون کسانی دانست که «با سینهٔ خشک جلوی گولهٔ داغ رفتند» و کسانی که به اصل ولایت فقیه توهین می‌کنند را «یک مشت بزغاله و گوساله» نامید. گزارش این راهپیمایی به طور زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : مریم سلمانی طبری

گوینده : سمانه دلاوری

صدابردار : امیر برهانی

گزارشگر : محمد یزدانی

دستیار تهیه : زهرا نیستانی

تاریخ تولید: 94/10/9