Skip to Content

خانه مسافرهای بدون مجوز یک معضل اجتماعی

شناسه : 339424084

خانه مسافرهای بدون مجوز یک معضل اجتماعی

خانه مسافرهای بدون مجوز یک معضل اجتماعی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی از خانه مسافرهای فاقد مجوز به عنوان یکی از معضل‌های اجتماعی یاد کرد.

مینا هاشمی با اشاره به اینکه افراد برای ایجاد یک خانه مسافر باید از این اداره کل مجوز دریافت کنند، گفت: از آنجائیکه خانه مسافرهای فاقد مجوز تحت نظارت این اداره کل نیست ممکن است تخلفاتی در این مکان‌ها صورت گیرد که از دید این اداره کل مغفول باقی بماند به همین دلیل مالکانی که بدون اخذ مجوز از این اداره کل اقدام به استقرار مسافر در ملک خود میکنند دچار تخلف شده اند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر این اداره کل به تنهایی نمیتواند با این معضل اجتماعی مقابله کند بنابراین باید نهادهایی همچون اماکن، شهرداری و نیروی انتظامی نیز وارد عرصه شوند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که طی سال جاری چه تعداد تقاضا برای ایجاد خانه مسافر به این اداره کل ارسال شده است، افزود: حدود 40 تقاضا ارسال شده ما بیشتر تقاضاها در خصوص بوم گردی در روستاها بوده است.

به گفته وی طی سال جاری پنج منزل بوم گردی در روستاها افتتاح شده است که حتی گردشگران خارجی نیز در آنجا مستقر شده اند.

این مقام مسئول توضیح داد: از آنجایی‌که بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند که در مکان‌های آرام و در طبیعت چند ساعتی را طی کنند بیشتر به مناطق روستایی این استان سفر می کنند به همین دلیل تقاضا برای بوم گردی بیشتر از خانه مسافر در داخل شهرهاست.

منبع : ايسنا