سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

خراسان شمالی پذیرای مسافران نورزی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خراسان شمالی پذیرای مسافران نورزی

خراسان شمالی پذیرای مسافران نورزی


 

 

استان خراسان شمالی در شمال شرقی کشور واقع شده است که با استانهای گلستان ، سمنان و خراسان رضوی همسایه است از همین جهت مسافران و زائران بی شماری همه ساله در تعطیلات نوروز و تابستان از این استان گذر می کنند .

مسافران نوروزی از سه محور می توانند از استان خراسان شمالی دیدن کنند مسافرانی که از سمت شهرهای شمالی وارد خراسان شمالی می شوند پس از عبور از جنگل گلستان به شهرستان مانه وسملقان نگین سرسبز استان می رسند که می توانند در این مسیر از پارک حفاظت شده قرخود ، برج اسپاخو و روستای گردشگری درکش و منطقه حفاظت شده میان دشت جاجرم دیدن کنند .

از سمت سمنان پس از گذشتن از سبزوار به اسفراین می رسند که این شهرستان دارای مکانهای دیدنی شامل شهر 4 هزار ساله بلقیس ، مقبره شیخ آذری ، روستای گردشگری و پلکانی رویین ، پارک سالوک و ساریگل است .

بجنورد مرکز استان نیز دارای مکانهای دیدنی شامل آیینه خانه م عمارت مفخم ، حسینیه جاجرمی ها ، پارکهای تفریحی بش قاداش و بابا امان ، بقعه امامزاده عباس است . همچنین چارق ، کلا کرکی ، سفره کردی ، فرش دو روی ترکمنی ، صنایع دستی و سوغات مرکز استان هستند .

بعد از 50 کیلومتر از بجنورد به به شیروان می رسیم که پارک شیر کوه اقامت گاه مسافران و غار هنامه از مکانهای دیدنی این شهر هستند و انتها به فاروج می رسیم که به شهر آجیلی معروفه مسافران می توانند انواع آجیل رو از این شهر تهیه کنند .

 

منبع: واحد مرکزی خبر