Skip to Content

خصوصیات بارز و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد

خصوصیات بارز و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد

خصوصیات بارز و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان‌شمالی گفت: خصوصیات بارز، منحصر به فرد و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد.

محمد رحیم نوروزیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام (ره) در حالی که یک فرد فقیه، فیلسوف و عارف بودند یک فرد انقلابی، مجاهد و مبارز هم بودند که داشتن چنین خصوصیاتی را می توان در کمتر شخصیت های تاریخ اسلام شاهد بود.

وی افزود: وجود چنین خصوصیت‌هایی در امام راحل  توانست انرژی متراکم در ملت ایران را که سالیان سال خاموش بود شعله ور نماید و ماحصل این اتفاق، رقم خوردن پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی بود.

نوروزیان با تاکید بر اینکه جوانان امروزی باید وجود رفتارهای اعتدالی و بدون افراط و تفریط امام راحل را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، تصریح کرد: در اوایل انقلاب شاهد طراحی در شیوه مبارزه امام راحل به شکل غیر مسلحانه بودیم هرچند گروه‌های افراطی و تندرو مخالف این نوع از شیوه امام راحل بودند.

وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز گروه‌های تندرو و افراطی به خصوص کمونیست‌ها شعار انحلال ارتش را سر دادند اما امام راحل با درایت و هوشمندی خود با این شعار مقابله کردند.

نوروزیان اظهار کرد:در سال‌های پس از پیروزی انقلاب ، با اقدام انقلابی تسخیرلانه جاسوسی آمریکا امام این حرکت انقلابی را حمایت و تایید کردند، اما امام (ره) ادامه کار و تعیین سرنوشت این موضوع را به مجلس شورای اسلامی واگذار کردند و به شیوه کامل معقولانه این موضوع را راهبری نمودند.

وی در ادامه اشاره به صدور فرمان هشت ماده ای امام راحل داشت و گفت: در این فرمان تاکید بسیاری به موضوع رفتارهای قانونی شده که نمونه ای دیگر از عدم افراط و تفریط در رفتار و اندیشه امام است.

وی یکی دیگر از رفتارهای اعتدالی امام را در رفراندوم تعیین شکل نظام حکومتی کشور بعد از انقلاب دانست و افزود: برغم اینکه برخی معتقد بودند مردم در جریان انقلاب با راهپیمایی و تظاهرات و خون خودشان خواهان جمهوری اسالمی بوده اند و نیازی به برگزاری رفراندم نیست ولی امام در این مورد هم مراجعه به ارای عمومی را ضروری دانستند .

وی گفت: مجموع این شرایط نشان می‌دهد امام در عین حالی که یک مجاهد مبارز و انقلابی بودند از هرگونه اقدام افراطی مبرا بوده و همواره عقل و منطق و اعتدال در سیره و روش ایشان بارز و نمایان است که این موضوع در شرایط کنونی کشور برای همه باید الگو و درس باشد.

منبع : ایسنا