Skip to Content

دیدار حجت الاسلام و المسلمین شاه آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی

شناسه : 345223285

دیدار حجت الاسلام و المسلمین شاه آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی؛ حجت الاسلام والمسلمین شاه آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی در این دیدار با بیان اینکه امروزه در مدارس و دانشگاهها قشر جوان در زمینه غدیر و غدیر شناسی با فقر اطلاعات مواجه هستند گفت: در همین حال بسیاری در حال شبه افکنی و ایجاد شبهات مختلف در نهادهای آموزشی هستند .

وی با بیان اینکه دانشجویان توان دفاعی کمی در حوزه های دینی دارند افزود : متاسفانه فعالیت های ریشه ای و عمیق در مباحث دینی و فرهنگی در نهادهای آموزشی انجام نشده است  .

رئیس موسسه غدیرشناسی در ادامه با بیان گزارشی از فعالیتهای غدیرشناسی برگزاری مسابقه «شیعه پاسخ می دهد» و همچنین « جشنواره مباهله» را از جمله طرحهای در دست اقدام برای فصل تابستان عنوان کرد .

دکتر آذردشتی مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی نیز با بیان اینکه فعالیت موسسه غدیرشناسی امری بسیار ارزنده و بزرگ است تصریح کرد: متاسفانه بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی درباره فرهنگ غدیر و نهج البلاغه در حد انتظار فعالیت صورت نگرفته است .

وی با بیان اینکه زمانی مسجدمحوری در راس کارهای فرهنگی و دینی بودگفت: امروزه این محور کمرنگ شده است و بویژه در این حوزه درباره نسل جوان و نوجوان برنامه ریزی کمتری صورت می گیرد.

دکتر آذردشتی افزود: استفاده از ابزارهای نوین هنری و رسانه ای می تواند کمک شایانی به آموزش مضامین دینی و معنوی داشته باشد .  

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی در ادامه استفاده از فضای مجازی و قالبهای جذاب هنری را یکی از شیوه های نوین در تبلیغ مباحث دینی و مذهبی عنوان کرد .

 در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین شاه آبادی ضمن بازدید از بخشهای مختلف صدای خراسان شمالی با حضور در استودیو  به ارائه موضوعاتی درباره غدیر و فلسفه آن پرداخت .