Skip to Content

راه اندازی 50 هزار واحد تولیدی کوچک؛ برنامه امسال بسیج سازندگی کشور

راه اندازی 50 هزار واحد تولیدی کوچک؛ برنامه امسال بسیج سازندگی کشور

راه اندازی 50 هزار واحد تولیدی کوچک؛ برنامه امسال بسیج سازندگی کشور

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: امسال با احداث 50 هزار واحد تولیدی برای هفتاد هزار نفر اشتغالزایی می شود.

به گزارش اخبار استان های خبرگزاری صدا و سیما رییس سازمان بسیج سازندگی کشور امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی گفت: از این تعداد 38 هزار واحد در حوزه اقتصاد مقاومتی و 12 هزار واحد در بخش صنایع تبدیلی است.

سردار نعمان غلامی با بیان اینکه رویکرد امسال بسیج سازندگی توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی است افزود: این طرح با هدف ایجاد انگیزه تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی اجرایی می شود.

وی با اشاره به ایجاد  100هزار واحد تولیدی کوچک در مناطق مختلف کشور گفت: با همکاری بسیج سازندگی و مشارکت مردم 150 هزار نفر در بخش های مختلف تولیدی به ویژه امنیت غذایی مشغول به کار هستند.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به 140 هزار تن ضایعات محصولات کشاورزی در استان خراسان شمالی افزود:  براساس برنامه، امسال پنج میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی به بسیج سازندگی خراسان شمالی اختصاص یافت.

موسی حاجی زاده فرماندار مرکز استان نیز در این نشست با تبیین توانمندی های بومی و محلی شهرستان بجنورد از برنامه ریزی برای همکاری سازنده با بسیج سازندگی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با شناسایی ظرفیت های منطقه ای و همچنین همکاری شهرداری ها، دهیاران و مشارکت مردم، شاهد رونق اقتصادی در بخش های مختلف باشیم.

منبع : واحد مرکزی خبر