سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

راه روشن - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

راه روشن

Loading the player...

مستند راه روشن به تهیه کنندگی و کارگردانی آقای حسن ساجد از سیمای شبکه اترک پخش شد .این مستندد در 13 قسمت 25 دقیقه ای در طبقه ب   تولید گردید.آنچه در مستند داستانی راه روشن به تصویر کشیده شد دو جوان زائری که یکی روشن دل و دیگری بینا است پای پیاده از کربلا به قصد مشهد الرضا به راه می افتند وپس از اتفاقات مسیر راه، در نهایت به خیل عظیم عزاداران ثامن الحجج می پیوندند.

در مورد زيارت قبور ائمه عليهم السلام ثواب‌هاي بسياري نقل شده است . اما زيارت مرقد امام هشتم علي بن موسي الرضا عليه السلام به دليل موقعيت زماني و مكاني و شرايط زائران ايشان در ميان ساير قبور ائمه، عليهم السلام از اهميت خاصي برخوردار است . حضرت امام جواد عليه السلام، در ضمن روايتي دليل آن را چنين فرموده است : « زيارت آگاهانه و خالصانه پدرم از زيارت جد بزرگوارم حضرت حسين، عليه السلام برتر است . چرا كه زائران حرام او بسيارند، اما زائران حرم پدرم تنها زبدگان شيعه هستند .

تهیه کننده و کارگردان: حسن ساجد – تصویربردار و تدوین: حسن ساجد – نویسنده متن: زینب صالح پور – گوینده: بهنام قربانی، اکبر مولایی – آهنگ ساز و خواننده: محمد یعقوبی -  هماهنگی : رامین کدکنی.