سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

روز بدون فوتی کرونا درخراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

روز بدون فوتی کرونا درخراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان شمالی هفته گذشته ۲۶۸ بیمار مبتلا به علائم شدید کرونا در مراکز درمانی خراسان شمالی بستری شدند و ۱۵ بیمار هم جان خود را بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.
این موضوع بیانگر این است که کرونا هنوز تمام نشده و این بیماری همه گیر از بی توجهی مردم به رعایت شیوه نامه‌ها و رعایت نکردن فاصله اجتماعی همچنان قربانی گرفته و خانواده‌ها داغدار می‌کند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی شمار بیماران به ۲۰۶ نفر رسید.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد مردم استان از ماسک استفاده می‌کنند افزود : برخی افراد با وجود اینکه در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌بریم، اما همچنان نسبت به زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم توجهی می‌کنند.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان همه گرو‌ها های سنی اعلام شده برای دریافت واکسن باید از طریق مراجعه به آدرس salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.
شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان هم در وضعیت هشدار نارنجی قرار دارند.
همچنین صبح امروز حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب دُز اول واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند. رهبر انقلاب اسلامی پس از تزریق واکسن، از همه دست‌اندرکارانی که با دانش، تجربه و کوشش علمی و عملی خود کشور را از این افتخار ملی برخوردار کردند، تشکر و قدردانی کردند.
با مجوز گرفتن واکسن کوو ایران برکت، کشور ما به یکی از شش کشور تولیدکننده واکسن کرونا تبدیل شد.