سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

رونمایی از مستندهای شهدای مدافع حرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رونمایی از مستندهای شهدای مدافع حرم

دانلود

به گزارش روابط عمومی صداوسیما ی مرکز خراسان شمالی ، مدیرکل شبکه اترک در آیین رونمایی از مستندهای تلویزیونی شهدای مدافع حرم و مجموعه های رادیویی با موضوع ایثار و شهادت گفت: تولید برنامه های متنوع و متعدد، پوشش گسترده تشییع پیکر مطهر شهدا و حضور خانواده شهدا در برنامه های رادیویی، تلویزیونی و خبری نشان از توجه و ارادت شبکه استانی به فرهنگ ایثارو شهادت است .
حمید قربانی جم افزود: در حال حاضر 50 مستند 30 دقیقه ای در صداوسیما با موضوع حوادث تاریخی براساس رشادت های شیرمردان و شیرزنان استان در حال تدوین و تهیه است و بخشی از آن نهایتا تا نوروز به اتمام می رسد.
وی با تشکر از فرماندهان نظامی و انتظامی استان برای همکاری در تهیه این مستندها گفت: تولید مستند های فاخر با موضوع معرفی رشادت های شهدای استان در قالب نهضتی در رسانه ملی آغاز شده که سهم استان ما، چهار مستند بود و ان شالله تولید 50 قسمت دیگر از امروز کلید می خورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم با قدردانی از صداوسیمای استان برای تهیه این مستندها گفت: باید پیام حرکت شهدا را به نسل های آینده منتقل کرد و آن هنر و مهارت می خواهد تا ماندگار شود.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: هرچقدر ارزش های خود و خوبی ها و پیشرفت های کشور و مقاومت ها و دوستی و دشمنی ها را در قالب هنر قرار دهیم دوام بیشتری می گیرد.
وی گفت: یکی از رسالت های رسانه های ما این است که افتخارات گذشته و امید را برای آینده ترسیم کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: امروز منبرها عوض شده و منبرهای جدیدی برای تبلیغ ارزش ها ایجاد شده، البته منبرهای سنتی باید باشد ولی باید صداوسیما به عنوان منبر جدید پیام انقلاب را مخابره کند.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: صداوسیما باید جمهوریت و اسلامیت را به جهانیان نشان دهد و وحشی گری های غرب را فاش کند. اینکه مرضیه هاشمی را اذیت و آزار کردند ، به عنوان شاهد بردند و زندانی و شکنجه کردند، این وحشی گری غرب است.
وی بر غنا و فاخر شدن تولیدات اشاره کرد و گفت: جشنواره تولیدات مراکز بودجه می خواهد، بله، اگر‌به ما ندهند به جای دیگر می دهند و آن ها هزینه می کنند. چه اشکالی دارد؟ بازتر فکر کنیم، استانمان معرفی می شود.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: خداقوت به مدیرکل صداوسیما، تلاشتان را مضاعف کنید‌ چرا که این استان می تواند در ردیف ده استان برتر کشور باشد.