سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

سبزآوران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سبزآوران

Loading the player...

 

فرآورده‌هاى کشاورزى اعم از محصولات زراعى و دامى که اصطلاحاً به آنها توليدات کشاورزى اطلاق مى‌شود، در بدو امر به‌خاطر تأمين اساسى‌ترين کالاهاى مورد نياز بشر يعنى مواد غذائى حائز اهميت است. در کنار اين امر همان‌گونه که تجربه برخى کشورها مثل استراليا و کانادا نشان مى‌دهد بخش کشاورزى را مى‌توان به‌عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادى در نظر گرفت. علاوه بر اين کشورهاى توسعه‌يافته با در دست گرفتن سهم عمده‌اى از توليد و تجارت محصولات کشاورزى (مثل غلات) در سطح جهان توانسته‌اند علاوه بر دستيابى به ارز قابل توجه در هر سال، از نظر اقتصادى و سياسى نيز بر ساير جوامع تسلط يابند. اين در حالى است که در بسيارى از کشورهاى ديگر که بخش عمده‌اى از جمعيت فعال آنها در بخش کشاورزى است ساليانه مبالغ عمده‌اى بابت واردات اين محصولات اختصاص مى‌يابد. به‌خصوص از آنجا که نرخ رشد جمعيت در جوامع اخير معمولاً بالاتر از ساير کشورها است و لذا تأمين غذاى جمعيت رو به افزايش غالباً به‌عنوان يک مسئله جدى قلمداد مى‌شوددر کشور ما نيز توليد محصولات کشاورزى و همچنين مسئله جمعيت به‌ويژه در سال‌هاى اخير مورد توجه قرار گرفته است. با اين وجود عنايت به اين بخش بايستى پيوسته ادامه يابد. نگاهى به برخى از آمار و ارقام موجود در اين رابطه خود گوياى واقعياتى در اين زمينه است.

با توجه به اینکه محور توسعه استان خراسان شمالی کشاورزی میباشد ، لزوم پرداختن به برنامه ای که اطلاعات کشاورزان را در زمینه بهره وری تامین کند شدیدا احساس میشود لذا این برنامه با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی سعی خواهد نمود تا کشاورزان را به اطلاعات روز و وکارآمد مجهز نماید .

از بخشهای این برنامه میتوان به : گفتگو با کشاورزان  ، دیدگاههای کارشناسان مربوطه ، ارائه اطلاعات و راه حل ها از طریق نریشن و تصاویر گرافیکی ، وله های متناسب با موضوع ، تیتر های آموزشی و توصیه های ترویجی اشاره کرد .  این برنامه در روزهای جمعه از سیمای محلی خراسان شمالی تقدیم حضور بینندگان عزیز میشود .

عوامل برنامه :

طراح ، نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان : آقای آمنی فر

تصویر بزدار : امنی فر

تدوین گر : اسکندری