سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

سبقت انتشار دلتا از رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بازرسی - نمایش محتوی خبر

 

 

سبقت انتشار دلتا از رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بازرسی

سبقت انتشار دلتا از رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بازرسی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی ، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، بر برخورد با تالارهای متخلف، ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در همه شهرستان ها و اجرای جدی مصوبات ستاد کرونا تاکید کرد.

علی بیگ زاده با اشاره به اینکه فعالیت ستاد کرونا تا ریشه کنی این ویروس ادامه دارد افزود: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا باید مطابق با رنگ بندی شهرستانها انجام شود و تخلف از این قوانین، موجب برخورد جدی و قاطعانه دستگاه های اجرایی متولی می شود.

وی با اشاره به سرعت بالای انتشار ویروس دلتا در کشور گفت : هرچند خراسان شمالی از سایر استانها شیب ملایم تری قرار دارد، به سبب همجواری با خراسان رضوی باید برنامه ریزی های متفاوت تری انجام شود.

بیگ زاده درباره واکسیناسیون هم گفت: تا پایان مرداد ماه براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، هفت میلیون دوز واکسن تزریق می شود بنابراین خراسان شمالی باید از سطح ملی مطالبه بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت رعایت شیوه نامه ها در استان ضعیف است و باید با شدت بیشتری پیگیری شود افزود : اگر چه دولت دوازدهم رو به پایان است ، اما وظیفه ما خدمتگزاری به مردم است و همه مدیران دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران نباید در اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا کوتاهی کنند؛ در غیر این صورت باید پاسخگو باشند .

وی گفت: روستاییان بالای پنجاه سال ، عشایر بالای ۱۸ سال ، معلمان ، رانندگان , کارکنان بانک ، قوه قضائیه و خبرنگاران واکسینه خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هم در این جلسه از پر بودن ۷۰ درصد تخت های بیمارستان های کرونایی استان خبر داد و گفت: هفته سنگینی را در بیمارستان های استان خراسان شمالی پشت سر گذاشتیم.

 دکتر هاشمی  افزود: در حال حاضر ۴۴۶ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند. در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ نفر بستری شدند و ۴ نفر فوت کردند .

وی ابتلای رده های سنی پایین تر را  در پیک پنجم کرونا بیشتر از پیکهای قبلی اعلام کرد و افزود : روزانه بیش از ۶۰۰ تست در استان گرفته می شود که ۴۰ درصد تست ها مثبت می شود .

وی با بیان اینکه فشار زیادی بر سیستم درمانی استان وارد شده  و فرسودگی پزشکان و کادر درمان جدی است و قطعا کادر درمان فرسوده نمی‌تواند خدمات باکیفیتی ارائه دهد.

برگزاری مراسم عروسی ها و باز بودن تالارها روند صعودی ابتلا را سرعت بخشیده که علیرغم پلمپ بررخی از تالارها باز هم شاهد شکستن پلمپها و برگزاری مجالس هستیم که نیاز است دادستانی به صورت جدی در این مورد ورود کند .